StockPair Регулиран Брокер

акциистрвоздух – Бинарни Опции Регулиран & доверливи Брокер

Вовед

Stockpair како бинарни брокер е една од најпознатите уникатен таму. Тие имаат платформа која е исклучително лесен за користење, многу прецизна и транспарентна. Тие исто така имаат можност за пар тргување. Оваа опција му овозможува на трговецот да тргуваат еден против друг стока со која ќе се предвиди кој ќе се претстават подобро. Постојат два вида на опции пар на располагање, кои се фиксни парови и лебдечки парови. Stockpair е пионерите на овој тип на тргување и продолжува да излезе со нови идеи за подобрување на нивните клиенти тргување искуство.

 

Како да се регистрирам

Со користење на веб-сајтот е многу лесно да се регистрирате само прашува за вашата e-mail и име. Тоа е важно да се напомене дека поради прописите на ЕУ и CySEC дека луѓето со седиште во САД се веќе не е дозволено да се регистрираат.

Откако сте се регистрирале и би сакале да започне тргување потоа почетна депозит со Stockpair е $250,00 но како ќе се изгради до искусен трговец постојат 4 различни иматели на сметки во зависност од износот ќе се депонира.

 

StockPair Plaform

Видови сметка

Како трговец, ќе имаат опции да се приклучат на било кој од четирите сметки на понуда и ако почетна сума на минимален депозит за сребрен сметка на $1000 е малку премногу висок ризик да се започне со, тогаш не-премиум сметка на $250,00 најверојатно ќе биде посоодветно.

Од сметките се врз основа на износот на минималниот депозит со среброто сметка се $1000,00 и ВИП предвид се $50000,00. Со секоја сметка, придобивките се различни и со Stockpair кои нудат опција пари назад процентите, исто така, се разликуваат.

 

Предностите на напредува кон повисоки сметки се дека како дел од придобивките исто така постои професионална трговски експерт за да ви помогнеме.

 

платформа за тргување

платформа за тргување е веб-базирани и во процес на патентиран на акции пар. Тој е пријатен едноставен интерфејс, кој е точна и транспарентна.

Тоа е веб-базирана затоа нема потреба да го симнете некој софтвер и е на располагање на сите уреди кои имаат пристап до интернет. Платформата овозможува да трговија од малку, како 20 во време на колку што е 6000 во време.

За разлика од тргување платформа која Stockpair понуда тие се, исто така, додаде два уникатни карактеристики, техничка анализа графикони и индикатори за тргување. И двете овие одлики се направи тоа многу полесно за трговците со анализа на топ листите тие може да се види она што на пазарите се прават без да се впуштат во листите на трети лица и показателите за тргување даде трговец идеја на кој начин на пазарите се случува нагоре или надолу.

 

Опции тргување

Додадено на бинарни опции и пар тие исто така нудат опција за тргување Кико. Овој тип на тргување не се потпира на истекот пати, но на трговецот треба да се предвиди дали цените ќе се појави на горниот или долниот граница прв. Ако предвидување е во право, тогаш парите ќе се пензионира.

опции пар често се користи од страна на трговците, бидејќи тие ги најдете многу повеќе предвидлива.

поддршка

Поддршка е одличен со поддршка на располагање на повеќе јазици. На веб-сајтот исто така е достапен во 11 различни јазици. помошен персонал може да се контактира со разговор во живо, -мејл и телефон. Има 7 различни телефонски броеви кои може да се користи за поддршка.

Пред да започне тргување сериозно сајтот исто така има демо сметка која можете да го користите да се практикуваат и да бидете сигурни дека ќе добиете добра идеја како платформа работи Stockpair и да се разбере на топ листите и да се предвиди како пазари реагираат.

 

безбедност

Stockpair го безбедноста на нивните клиенти сериозно и имаат највисока SSL сертификати за нивните веб-сајтови и сите финансиски сметки на клиентот се одделени од оперативни сметки на компанијата и се користи само за прием на или плаќања на клиентски сметки.

 

Депозити и повлекувања

Stockpair прифаќа сите поголеми картички како виза, Мајсторот и исто така можете да го користите Skrill, sofort и e-паричник банкарство како Neteller. Повлекувањата да се направи во рок од 48 часови и тоа може да биде побрзо зависност од тоа кој тип на сметка имате.

 

Ако се депонирање и повлекување на користење на кредитна картичка, тогаш ќе треба да се испрати копии од вашата кредитна картичка за да се Акции пар кога ќе започне тргување во согласност со прописите. Тие ќе испрати Skrill чек да плати сметка на кредитна картичка.

 

Во зависност од договорот кој го имате со Stockpair просечната исплата за нагоре / надолу бинарни е 80% и со опции пар, на исплата може да оди високо како 350%

 

регулиран

Stockpair е добро регулиран со прописите на ЕУ и CySEC и кога ќе одлучи да се отвори сметка ќе треба да ги достават сите потребни документи како што е вашиот доказ за престој кое обично е предлог-законот за комунални услуги, на копија од вашиот документ за идентификација и доказ за уплата.

 

предности

  • Иновативни производи и често водечка во областа на доаѓање до нови идеи
  • Имаат многу добар систем за поддршка
  • Реномирана брокер со бази над 100 земји и е познато дека имаат добри односи клиентот.
  • User-friendly платформа
  • Имаат напредни алатки за тргување за да им помогне на клиентите
  • добро регулирана

 

недостатоци stockpair

  • За премиум сметки, се бара високи депозити
  • Висока минимална тргување е потребно на месечна основа за да се квалификува за стимулации пари назад
  • Договорите за тргување се ограничени.

 

заклучок

Stockpair текот на годините се покажа дека тие се реномирани и еден од брокери, кои се постојано наоѓање уникатни начини да им помогне на клиентите и има и други опции за тргување опции како пар. Со систем за поддршка и user-friendly платформа дека тие нудат таа е една од подобрите брокер фирми да имате сметка со.

 

Stockpair специјализира во опции пар и во последно време е вклучен Кико тргување и тоа е причината зошто има стотици трговци од целиот свет кои сакаат да ја користат платформата Stockpair во трговијата. Се реномирани и иновативни Stockpair е добра опција за земјите аспиранти трговец.

 

Кликнете тука за да ја посетите во StockPair вебсајт

Биди прв да коментира

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.


*