Соединетите Американски Капитал FX – Бинарни Опции и девизен курс Брокер доверлив

UnitedCapitalFx Binary and Forex Trusted Broekr

UnitedCapitalFx и девизен курс Бинарни доверлив Broekr

Со сите фирми кои нудат онлајн трговија во денешно време, е многу тешко да се одделат добри јаболка од лошите, и ако тоа е тешко, Уште потешко е да се најде ексклузивни платформи таму. Денес ќе се запознаеме UnitedCapitalFx.com, фирма која е во индустријата за многу долго време, само нудат своите професионални услуги на многу намалена и ексклузивна група на експериментирал инвеститорите и обезбедување на преостанатиот износ на добивката за да ги.

Набљудувачка тим беше во можност да ги прегледа секој агол на нивната веб страница пред да се отвори своите врати за нови инвеститори и да ви донесе точен отчет на сите што треба да знаете во врска со оваа интересна фирма.

За Велика Капитал FX

Овој робустен и едноставна платформа за тргување е во сопственост на WST Corp, со седиште во Амстердам и филијали во целиот свет, таа е во согласност со сите регулаторни средини.

Повеќето од нивните консултанти се лиценцирани професионални брокери од NYSE, нашиот тим отиде напред и да ја потврдат својата легитимност во Управата за финансиска регулаторна (мачат), сè што е точно.

платформа за тргување

unitedcapitafx_trading_platform

Тука е местото каде што добива добри, оваа иновативна примена тргување потопи повеќето неискусни инвеститори во пазарот, многу лесен и интуитивен табла која ќе љубов.

Нашиот тим верува дека платформа за тргување е најдобар начин да се знае дали одредена фирма е добро, тоа може да биде разликата помеѓу успех и катастрофи, и по тестирање на нивната трговија на животната средина ќе се потврди тие се подготвуваат инвеститор за потенцијален успех!

сТОКИ, Акции, валути, Индекси и може да се тргува многу лесно. forex, натам е, Долго и краткорочни опции се достапни. исто така,, оваа платформа нуди силна образовна и професионална поддршка која може да ви помогне да стане експерт трговец, и да се подобри успехот стапка на вашиот инвестиции.

Тоа е многу одговора, Значи, ако сакате да се тргуваат на Оди, ќе бидете во можност да го стори тоа со леснотија пристап до нивниот веб-сајт - нема потреба да преземете било која апликација!

Не постои ништо многу да се каже, едноставно е една од најпознатите сигурен, робустен, високо иновативни и симплистички платформи што видовме време.

членства

UnitedCapitalFx обезбедува различни видови на членство со нивната фирма да се остваруваат во зависност од износот ќе се инвестира, овој уникатен членства може да се покаже многу корисна за нови и искусни трговци, главно поради тоа што обезбедувањето на главниот град ќе се инвестира, почнувајќи од 50% и до 70%, заедно со други бенефиции, на членства се бронзеното, Сребрена, злато, платина, дијамант, Корпоративно - под трите најважни нивоа и она што тие го вклучуваат:unitedcapitalfx_forex_goldкреирање на сметка

unitedcapitafx_openaccount

Ако сте во потрага да се создаде профил на UnitedCapitalFx, ќе бидете изненадени од тоа колку брзо на целиот процес е само велејќи можете да се регистрирате со вашиот Фејсбук или Google сметка во една секунда!

 

Вие исто така може да се следат стандарден формулар за регистрација, која ќе биде проследена со основна проверка за активирање на сметката.

 

За прописи перење проверка и анти-пари, ќе биде потребно да се испрати копија од вашата адреса и проект доказ. Ако сакате да ја користите вашата кредитна картичка за депонирање на пари, ќе биде потребно да го испрати својот примерок, како и. Откако процесот на верификација е завршена, Вашата сметка ќе биде активирана, а потоа лесно можете да направите вашиот прв депозит.

Депозит и повлекување

unitedcapitalfx_deposit

Сите онлајн комуникации на UnitedCapitalFx се обезбедени со помош на 128-битна енкрипција. Ова осигурува дека сите лични податоци е целосно безбеден и крадци сајбер ќе бидат спречени од било каков вид на нелегални активности.

Депозит е прилично едноставна како тестиран од страна на нашиот тим.

Можете да ја активирате сметка со вообичаените, што е 250 долари, GBP или евра - можете да го користите неколку методи на инвестиции, како што дебитна / кредитна картичка VISA или MasterCard, жица Трансфери, итн.

Штом депозит е успешно завршено, можете да го видите во вашиот рамнотежа.

За да ви се даде комплетен преглед на системот, се обидовме процесот на повлекување од еден од нашите регистрирани сметки. Како што споменавме на нивниот веб-сајт, барањето е обработено и одобрени успешно во рамките 48 часа, во зависност од вашето членство тие може да го обработи веднаш.

unitedcapitalfx_withdraw

професионални услуги

UnitedCapitalFx нуди на корисниците на услуги кои се достапни на 24/7 основа. Овие се достапни преку контакт форма, разговор во живо, -мејл и телефон.

За да ја тестирате оваа, се обидовме да им се јавите преку сите свои канали, по e-mail ќе ви даде широко персоналните одговор во рок од 12 работното време, со разговор може да се зборува со претставник во рок од 5 минути, и преку телефон секогаш можете да стапите во контакт со претставник кој ќе и помогне и да одговори какви прашања имате.

Така, можеме да заклучиме дека нема да бидете разочарани од исходот на било која опција за услуги на клиентите што сакате.

Позитивни & Конс

Исплатата на до 87% на редовна бинарни опции и до 1500% на висок принос бинарни опции

User-friendly и многу интуитивен

Низок минимален депозит и инвестиции износ

Во светот регистрација прифатени (U.S, Канада, Австралија вклучен)

Лиценцирани стручни консултанти

 

CONS

Разговор во живо е понекогаш не се достапни.

зголемување на нивото на ризик со нивоа на добивка.

 

заклучок

Можеме да заклучиме дека, иако многу ексклузивни и тешко откриваат на јавноста, UnitedCapitalFx може да биде Светиот Грал на онлајн трговија - со стручна помош, финансиските средства и проекции, и образовниот поддршката што ја обезбедуваат, имате сите на оружје да се фрламе во пазарот и да имаат вашите пари да работат за вас.

така, друго да се каже, што чекаш?

Отворена сметка Со UnitedFxCapital

17 коментари

 1. Здраво,

  Сум бил scammed во 2 веќе трговски платформи, има било какви поплаки со оваа фирма?

  Повлекување процес не работи?? Јас сум многу скептичен и не сакаат да губат пари ми повторно…

  • Пред да отворите сметка што јас се обидувам да се најде ако Велика Капитал FX.com е регистриран, поднесено или се наведени w / база на ДИК податоци или FINRA Брокер проверка, но не можам да најдам информации. Јас, исто така не може да се најде нешто на вашиот сајт. Дали сте регистрирани под друго име? Дали имате CRD #?? благодарение, Боб

  • Еј Боб,
   постојат многу различни бинарни / Forex платформи како SpotOption,панда,Техника финансиски…
   Некаде на платформата сила на брокер да плаќаат помалку од 90% но тоа не значи дека тоа е измама.

 2. Јас само што беше scammed од страна на компанијата наречен Tenoption од еден ден до тие исчезнаа и пред тие целосно отиде надвор од мрежа јас бев во можност да стапат во контакт со претставник и тој изјави дека местото бил ре-направи и ќе се врати до април 5, 2017. Сега дури и на нивните телефонски број не постои. Да Го изгубив $475 долари, што не може да изгледа како многу за многу, но тоа беше за мене.. Прв пат тоа, kinda двоумете се да не се инвестира, но јас би дали би можел да се најде сигурна компанија.

 3. Здраво,Се регистрирав со вас во текот на минатиот месец,но јас не имаат инвестирано yet.Idont знам дали може да се објасни понатаму или да се поврзете со мене преку мојот e-mail.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.


*