24Опција Брокер Преглед – Сите што е потребно за да Почнете да Заработуваат Пари Онлајн

24Опција Брокер Преглед – Сите што е потребно за да Почнете да Заработуваат Пари Онлајн не Е Legit

24опција бинарни Брокер Преглед – Сите што е потребно за да Започнете да Заработувате Пари на Интернет Е Legit Брокер Бинарни Опции Брокери Брокер 24опција Преглед – Сите што е потребно за да Започнете да Заработувате Пари на Интернет Измама Сигнализација Доверливи 24опција Бинарни Брокер Преглед – Сите што е потребно за да Започнете да Заработувате Пари на Интернет, Нејзините не е ИЗМАМА Брокер 24опција Брокер Преглед – Сите што е потребно за да Почнете да Заработуваат Пари Онлајн својот доверлив Бинарни Опции Отворите Сметка со Брокер 24опција Преглед – Сите што е потребно за да Почнете да Заработуваат Пари Онлајн Бинарни Брокер Прочитајте Повеќе Брокер 24опција Преглед – Сите што е потребно за да Почнете да Заработуваат Пари Онлајн

За некое време сега, повеќето рецензии на брокерска опции достапни на интернет секогаш биле за најновите опции, до некоја мера, дека оние што дојдоа порано во време се речиси заборавен целосно. Го нарекуваат тоа брокер опција throwback, 24Опција всушност беше основана некои 6 години и се уште продолжува да командува со најзначаен дел на бинарни опции пазар.

Како точно не 24Option успева да го направи тоа, кои се некои од карактеристиките што тие ги нудат, што е тоа што го привлекува и го задржува својата база на клиенти непроменети? Овие и многу други прашања нагласи некои од загриженост дека може да ви помогне да одлучите дали да се тргува со нив или не. Можеби прецизен преглед на 24Option е она што треба да се отворени и правење на пари.

Отворете 24Option Сметка

Отворите Сметка со 24Option 100% Бонус

24Опција на прв поглед?

Ако не знаете веќе, 24Опција е бинарни опции брокерска фирма која обезбеди платформа за тргување каде што трговците може да се направи пари. Тоа е во сопственост и управувани од страна на Кипар врз основа на финансиски услуги на компанијата, Rodeler Ограничен која има седиште во Lymassol. Rodeler Ограничена е истакнат финансиска фирма во повеќето земји во Европа и одлучи да започне нејзината подружница во 2010. Оттогаш, тоа беше долго патување за компанијата, вклучуваат тешки предизвици и подобрувања за да се постигне ниво на успех што 24Option е горд денес во светот.

Не 24Option правни, или барем регулирани?

Секоја брокерска фирма може да ги имаат сите атрактивни карактеристики на бинарни опции тргување – голем веб-сајт, атрактивни карактеристики, голема бонуси и дека сите трговци со желба. Но, недостатокот на регулиран начин на работење како што се лиценца може да се сметаат дека ги неверодостојно од страна на повеќето трговци. Тоа е сосема различно со 24Option. Тоа е бинарни опции тргување фирма која е регулирана со неколку регулаторни тела, вклучувајќи CySEC. Всушност, тоа е меѓу првите брокерско тргување фирми кои беа меѓу регулирани кога CySEC започна набљудување на практиките на бинарни опции тргување.

Понатаму, тоа е лиценцирана од страна на велика БРИТАНИЈА врз основа на Финансиски Однесување на Власта и се кријат меѓу трговски фирми во велика БРИТАНИЈА. Во годината 2012, 24Опција доби својата сертификација за исполнување на барањата на понуда за тргување услуги според Европската Унија е Пазари на Финансиски Инструменти Директивата (MiFID). Тие дале зелено светло за да бараат трговци од сите делови на Европа, како и на целиот свет, освен во Кина и на САД.

5-1

Сега дека знаете што 24Option е на сила за да се справи со бинарни тргување, нема потреба за apprehensiveness. Вие точно знаете кои ќе се занимаваат со. Сите што ви треба да знаете за нив е што тие имаат да понудат и дали тоа е корисно за вас.

Платформа за тргување

Кога одредена брокер се профилирани, еден од повеќето суштински работи, да се погледне во нивната платформа за тргување. Тоа е всушност најважниот, но најмногу потценети од страна на повеќето трговци. Платформа за тргување е ништо друго туку кориснички интерфејс. Тоа претставува столб на бинарни опции брокер. Ако на платформата е досадно на еден или друг начин, нема корисникот ќе се враќаат на овој сајт повторно.

24Опција користи платформата од TechFinancials, на Израелската компанија со седиште. Платформата е прилично едноставна и поседува голема естетска привлечност која носи прекрасен корисничко искуство. Тој нуди голем број на цените на опции кои им се овозможи што го прави возможно за 24Option да понуди речиси совршен исплати. Поголемиот дел од средствата на брокер има исплати кои се движат од 87% да 91%, кој според тековната исплата стандарди се смета за многу висока.

5-2

Што повеќе, TechFinancials обезбедува цена надградби во реално време, што го прави возможно за брокер да се обезбеди само до датумот на исплатата според финансиските пазари. Платформата, исто така, нуди живеат цена хранат учтивост на Ројтерс во текот на една недела, со само ослободување се големи празници и викенди. Ова е така затоа што пазари се обично се затворени во текот на овие пати.

TechFinancials исто така овластувања доста голем број на други forex брокери и ова е доволно да се направи некој сметаат дека цените е всушност вистински договор. Згора на тоа, платформата, исто така, поддржува различни средства, вклучувајќи акции од најголемите светски компании, како што се Facebook и Apple. Таа, исто така поддржува широк опсег на валута пара и анализа на алатки па трговци може да се добие нивна анализа правилно пред да започнете со трговија. Овие анализа на алатки опсег од топ листите и да графикони како и неколку технички показатели.

Што се нудат опција видови?

24Опција, напојува со TechFinancials нудат различни опции да се прилагодат на потребите на секој бинарни опции трговец. Во суштина, опции се некоја форма на "договори", кои доаѓаат со специфични исплати. Овие "договори" станат ефективни еднаш трговец одлучи да ги собереш одреден тип на опција.

24Опција обезбедува преку 5 типови на тргување опции со различни цени, основните средства и истекот на периодот. Некои од овие опции го вклучуваат следново:

 • Висок/Низок – ова е основен тип на опции. Во оваа опција, трговец предвидува средството е крајната цена во однос на сегашната цена. Оваа опција ви овозможува да трговија речиси сите средства, вклучувајќи валута пара и акции. На исплати се обично пониски во споредба со другите опција видови, но ризиците се counteractively пониски која е смирувачко за претпазливи трговци.
 • Еден Допир/Без Допир – ова е прилично сличен со Висок/Низок опција во која трговецот се предвидува средството е вредност, без разлика дали тоа ќе биде повисока или пониска од одредена фигура. Разликата доаѓа во кои Еден Допир/Без Допир има своите предвидувања врз основа на однапред одредени вредности, обично се поставени од страна на брокер. Тие, исто така, не го следат на истекот време како такви, тоа може да заврши во било кое време откако состојбата е исполнета. На исплати се всушност повисока од Висок/Низок опција, но доаѓа со повеќе ризици да возврати дека.
 • Граница – исто како и името укажуваат на тоа, оваа опција се врти околу одредена цена граници. Постои Подот и Таванот, што е, пониската вредност и горниот дел од вредност, односно. Трговците ги пласираат своите занаети врз основа на тоа дали цената на средството ќе биде во рамките на дадено граница.
 • 60 Секунди – тоа е исто така познат како Турбо опција. Ова е еден неодамнешен прилог на 24Option. Нема многу што да се каже за него,. Исто како што сугерира името, ќе се одржи вашата трговија и во рамките на 60 секунди ќе се добива или губи исплата.

5-3

Како поволна се истекот пати?

По погледнете опција видови понудени од страна на 24options, следното нешто што можеби ќе сакате да се погледне е истекот пати. Временската рамка избрани има значајно влијание врз вашиот занаети' исход. Во бинарна опции тргување, време е голема суштината, па дури и дел од секундата може да се утврди дали трговец победува или губи нивната трговија.

Тоа се рече, 24Опции обезбедува спектар на истекот пати, вклучувајќи долг и на краток рок. Ќе добиете за да се избере најповолен истекот на времето во зависност од вашиот тргување стратегии и методи за анализа.

 • Краток рок истекот пати – овие обично се започне од како краток, како 1 втората и може да трае и до еден час. 24Опција нуди краток рок истекот пати како што следува: 1 второ, 15 секунди, 30 секунди, 2 минути, 5 минути, 30 минути и 1 час. Овие се најдобри ако сте одбрале да го трговија на големи акции или валута пар. Нормално, краток рок expiries дојде со просечен профит и високи ризици.
 • Долгорочни истекот пати – овие вклучуваат опсег 5 час истекот на времето, а до крајот на тргување ден истекот. 24Option трговски платформа не поддржува повеќе expiries дека може да трае до недела. Ова не е сепак многу на прашањето бидејќи повеќето трговци како на краток рок истекот пати. Општо, на 5 час и на крајот на тргување ден истекот пати се доста добри и ќе одам на работа, за оние кои сакаат повеќе истекот пати.

Достапни средства

24Опција нуди поголема предност индекс отколку повеќето брокери во индустријата. Брокер има повеќе од 120 средства низ текот на 6 акции, стокови размени ад валути. Тоа обезбедува преку 30 валута парови, вклучувајќи најчесто користените и најсилните валути, вклучувајќи:

 • EUR/JPY
 • USD/EUR
 • GBP/USD
 • USD/CAD
 • GBP/JPY
 • USD/CHF

 

Во прилог, 24Опција има најмногу ценети стоки во својата средства индекс, вклучувајќи:

 • Злато
 • Сребро.
 • Platinum
 • Бакар
 • Сурова нафта
 • Бакар

Како и за индексите, има не се толку многу понуди, во суштина, бидејќи таму не е многу за да бидат понудени. Некои од индексите се нудат вклучуваат S&P 500 и Дау Џонс, MICEX, ФТСЕ 100 и Висат Шен од НАС, Русија, Велика БРИТАНИЈА и Кина, односно. Ако сте ентузијаст на индекс на тргување, тогаш ќе сигурно љубов индексите понудени од страна на 24Option. Инаку, тука се и многу други средства за тргување можете да изберете од.

Што се на сметка видови понудени?

24Опција нуди пет сметка опции да изберете од. На сметка опција е во основа се утврдува од страна на вашата кредитна картичка или банкарски баланс. Овие сметка опции вклучуваат Основни, Сребро., Злато, Платина и Дијаманти.

Фондот за барањата за толку ниско, како $250 за Основните колку што $15,000 за Дијамант Сметка. Исто како и со сметките на другите брокери, секој од сметките на 24Option има свои аргументи, конс и карактеристики.

Во прилог, исто така демо сметка која едноставно е јасен. Овој профил ви овозможува да го пробате различни стратегии за трговија, како и да научат како на тргување алатки можат да се користат. Тоа е доста проба платформа каде што можете да направите било какви грешки и се наплаќа апсолутно ништо! Таа ги има сите карактеристики што се понудени на вистински тргување сметка, но ќе се бара да се направи депозит да ги користите. Ќе добиете $40,000 виртуелни пари со никакви ограничувања, без загуби и не се грижи. Ако се само почеток, демо сметка е најдобрата опција за вас, освен ако не сте напреден бинарни опции трговец.

24Опции е всушност првиот брокер да се воведе Исламска сметка за да се направи тоа е можно за илјадници Муслимани кои би сакале да заработи пари во согласност со Закон Sharia. Сè на оваа сметка е Halaal како Куранот е пропишана. Јазикот кој се користи за оваа сметка е арапски која е разбрана и од Муслиманите.

Предностите на 24Option?

24Опција нуди повеќе предности за трговците да заработите пари онлајн:

 • Неговата платформа за тргување е едноставен и интуитивен.
 • Тој нуди повеќе од 5 трговски платформи.
 • 24Опција е legit и регулирани од страна на CySEC, на тој начин смирувачко за трговците.
 • Истекот пати се поволни.
 • Голема исплати за секој победи.

Лошите страни на 24Option

Сепак, неколку лошите страни исто така, не постојат со платформа, иако не е многу голема работа:

 • Долгорочни истекот време кое трае до недела не се опфатени.
 • Ризик ниво се зголеми со добивка нивоа.

 

Финале Мисли

За сума до, нема еден брокер кој нуди многу како 24Option. Нивниот веб-сајт е особено страшни и likeable. Сајтот претставува сè што би сакале да знаете за брокер како и со бинарни опции, на едноставен и јасен начин. Дополнително, на исплати се неверојатни. Нејзините веројатно еден од најдобрите брокери во бинарна опции тргување, кои некогаш постоеле!

Отворете 24Option Сметка

Отворите Сметка со 24Option 100% Бонус

5 Коментарите

 1. Јас сум бил истражување за малку за каква било високо квалитетни статии или блог постови на овој вид на куќа . Истражување во Yahoo јас конечно се тетеравеше врз овој сајт. Читањето на оваа информација, Па јас сум среќен за да се покаже дека имам неверојатно добар чуден чувство дојдов по само она што ми е потребно. Јас најмногу без сомнение ќе направи одредени да не?т превиди оваа веб страна и да се даде поглед редовно.

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени.


*