BinaryOnline Преглед

BinaryOnline Преглед Е Legit

Бинарни BinaryOnline Преглед Е Legit Брокер Бинарни Опции Брокери BinaryOnline Преглед Измама Сигнализација Доверливи Бинарни BinaryOnline Преглед Нејзините не е ИЗМАМА Брокер BinaryOnline Преглед на своите доверливи Бинарни Опции Отворите Сметка со BinaryOnline Преглед Бинарни Брокер Прочитајте Повеќе BinaryOnline Преглед

бинарни-онлајн-лого

BinaryOnline е платформа која е развиена од страна на бинарни опции професионалци. Фирмата е развиена врз основа на подготвеноста да им понуди врвна и модерен трговски патување на трговци. Иако платформа е релативно нова, фирмата успева да понудиме беспрекорна тргување услуги на своите клиенти. Овој брокер е сосема различен од другите во однос на услугите и функциите кои се истакнати во овој преглед.

Платформа за тргување

BinaryOnline е производ на чисто искуство и концентрација на знаење и неговите има за цел да им понуди одлична платформа за тргување како и на клиентите искуство на корисниците. Трговците би апсолутно биде воодушевен со составена платформа која се користи најновите технологии кои се достапни. Главната платформа за тргување овозможува на трговците да се тргуваат на неколку средства и е хостиран од страна на Панда Трговски Системи. Четирите главни алатки што им се нудат на трговците вклучуваат:

 

 1. Еден Допир
 2. Висок/Низок
 3. Hyper
 4. Опсег

тргување

Секоја алатка доаѓа со соодветната исплата процент како и истекот на времето. Трговците се понудени четири главната предност видови дека тие може да се тргува: Акции, Индекси, Артикли и Валути. Трговците може да се следи флуктуации во предност избран со користење на графичкиот интерфејс нуди. Ова може да помогне во одредувањето на иднината вредност на средството се избрани. Дополнителни функции се како и што им се нудат на трговците во помагајќи им се информирани одлуки. Копија трговци функција е нешто вреди да се користат. Оваа опција нуди реално време новости за победа занаети спроведува со користење на платформа понудени од страна на BinaryOnline. Тоа, како и овозможува на трговците да ги копирате победа занаети прикажани веднаш на храна, која е место на десната страна на платформа за тргување. Најдоброто нешто е тоа што трговците може да ја копирате како многу занаети како тие сакаат да. Иако платформа е прилично лесен за употреба, трговците се препорачува да се разбере основите на опции тргување пред ставање на секоја трговија. Познавањето на основите ќе се сведе на ризик поврзани со губење на занаети,. Компанијата нуди Победниците Агол за брокери кои нудат образование за тоа како да поставите занаети и многу повеќе содржини кои може да имаат корист од секој трговец.

Мобилната платформа за тргување е како понудени од страна на компанијата. BinaryOnline мобилната верзија овозможува на трговците да трговија од секаде и секогаш кога тие сакаат да. Мобилната верзија може да се пристапи со користење на следниот линк:Кликнете Тука. Компанијата не нуди мобилна апликација. Апликацијата е во својот развој фази. Две апликации ќе бидат достапни. Еден ќе биде понуди за преземање на iTunes и другите на Google Play Продавница. Апликацијата ќе биде достапна по инсталација обезбедена од корисниците на текст нивните постоечки ингеренциите за најава. Стан потоа ќе послужи како продолжување на еден вистински сметка.

Сметка видови

BinaryOnline нуди различни видови на сметки според различните категории и секоја задоволува барањата на трговци во индустријата. Ова сегментација не прави работи доста лесно за трговците. Секоја сметка има свои предности да нуди и задоволува на различни нивоа на инвестиции од страна на трговци. Во моментов, три различни сметка видови се нудат од страна на BinaryOnline.

 • Премиум Сметка
 • Стандардна Сметка
 • Полетување Сметка
 • Елита Сметка

Минимум $50,000 фондот треба да биде направена од страна на трговецот за пристап до Елитата сметка. Тимот за поддршка може да биде директно контактирани за да се знае повеќе за предности на кои имаат Елитна сметка. Прилагодено и персонализиран пристап може да се искористи од користење на Елитата сметка. Разликите во предвид се разликуваат врз основа на иницијалниот депозит направени. На Полетување сметка бара од трговецот да направи почетна депозит на $250. Инвестиција на $10,000 треба да се направи за пристап премиум сметка. Трговците се нудат пристап до Победникот е Агол, како и да се примаат Дневна Аналитички Пазарот ажурирања врз основа на вид на сметка дека тие се избрани. Потпрена на материјали, како и пристап до webinars е, исто така, зависи од видот на сметка избран од страна на трговец. Бонус износ варира од 25 проценти на 75 проценти во зависност од сметка. Добредојдовте бонус на 25 проценти се понудени во текот на Полетување сметка. Дополнителни бенефиции за избор на методи за пренос додадете на погодности во менаџирањето на сметката.

binaryonline-account-видови

Стандардот трговската сметка понудени од страна на платформа, бара од трговецот да се направи минимален депозит на $2,500. 50 проценти добредојдовте бонус е понудено во прилог на дневна анализа на пазарот, како и пристап до редовни webinars. Во прилог, трговците се нудат бесплатно тргување сигнал за времетраење од две недели. Минимален депозит на $10,000 треба да бидат направени од страна на трговците за пристап премиум трговската сметка. 75 проценти добредојдовте бонус е понуден за трговецот. Сите бенефиции кои се нудат во рамките на стандардот трговската сметка се ставени на располагање на корисникот на премија трговската сметка. Во прилог, 10 ризик занаети, три недели за слободни тргување сигнали, како и личен советник се, како и понудени во текот на премиум трговската сметка. Високото исплати може да се очекува од страна на трговците и експерт трговец водство е исто така нудат.

Трговецот Трендови е уште една уникатна карактеристика кои ги нуди оваа платформа за тргување. Индикаторот совети за процентот на трговци кои се мечешки или нахакан за одредена средства кои се тргува. На попуст функција е уште еден корисен индикатор кој е понуден од страна на оваа платформа брокерска. Неколку платформи само покажуваат дека на исплата трговец може да добиете по затворањето трговија. Сепак, при користење на BinaryOnline, а трговец може да се, всушност, проценка на износот што би се прима во однос на попуст ако трговија добива затворени.

Средства видови

BinaryOnline вклучува повеќе од седумдесет може да се тргува средствата во текот на својата платформа која вклучува валути, артикли, индекси, како и акции. Овие се бара од страна на трговци од целиот свет и фирмата е доста утврдени во понудата на средства што значи многу за трговците. Многу напори, се поставени од страна на BinaryOnline за да осигура дека трговците останат информирани за различни средства да бидат ставени на располагање за тргување. Многу информации се достапни на сајтот право од почетната страница. Детални описи може да се прочита од посветена страници.

Прописи и Безбедност

BinaryOnline зема секоја можна мерка кога станува збор за безбедноста на трговците правејќи операции онлајн. На податоците доставени од страна на трговците се водат приватен и безбеден. Веб-страницата е SSL заверена и во согласност со PCI сертификати. Овие технологии се нудат заштита и енкрипција на информациите кои ги добива се пренесуваат преку интернет. Строго почитување на процедури се следат од страна на BinaryOnline кога станува збор за монетарни трансакции. Клиентите земјите се почитуваат за време на операции. Платформата е преземање на сите можни мерки во добивање на трговците да бидат свесни за строги финансиските регулативи. Компанијата наскоро ќе биде целосно регулирана и до сега не биле предмет на погрешните прашања.

Услуги За Поддршка

Силна поддршка на системот е доста од клучно значење за утврдување на автентичноста на било кој брокер. За поддршка на корисниците помага во воспоставување на доверба меѓу брокер и трговец. На систем на поддршка понудена од страна BinaryOnline може да се пристапи без никакви нервози. На услуги за поддршка може да се искористи 24/7. Тимот може да се постигне преку e-mail, разговор во живо, како и преку телефон. Тимот е одговорен и ги задоволува барањата на трговци во брз начин. Вие нема да бидете разочарани од исходот од какви било услуги на клиентите опција за кои ќе се одлучат за.

акции-trading_03

Е BinaryOnline Измама?

Никој. BinaryOnline не е измама. Вие нема да најдете било доказ за информации во врска со овој брокерска фирма која може да се направи да веруваат дека ова е измама. Компанијата живее до сликата дека тоа се проекти за својата фирма и да е прецизен во нејзините односи. Не незаконски или измамнички активности е пријавена од страна на било кој орган против брокер кој го прави сигурен еден.

Добрите

 • Напредна платформа за тргување
 • Избор на трговски сметки
 • Посветен поддршка на корисниците на
 • Мобилен тргување на располагање
 • Локализирани тргување на располагање
 • Поддржува копија тргување

 

Лошите страни

 • Ограничен локализиран поддршка
 • Ограничен број на средства
 • Не се уредени

 

Тоа е вреди да одлучуваат за BinaryOnline услуги?

BinaryOnline е релативно нов брокер во бинарни опции индустрија. Платформата успеа да се одржува чисто досие и успеа да понуди профитабилни опции за трговци и покрај се нови во областа. Тоа не успеа во нудејќи иновативни услуги и е, како и планира да започне мобилен стан за практичноста на корисници. Брокер е сигурен, безбедни и не успеа да покаже професионалност во нејзините односи со трговци. Тргување сметки можат да бидат избрани од страна на трговците врз основа на нивното ниво на искуство, како и барања. Личен советник може да се направи можност за тргување и многу повеќе лесно за зафатен трговци. На поддршка и услуги достапни за сите круг на часовникот. Платформа за тргување понуден е еден од нејзините видови и соодветен материјал е понуден за нови трговци, така што тие може да ги разбере основите на трговија. Трговците да изберете сметка врз основа на нивните барања, како и да се едуцираат пред да направите било движат.

Отворете BinaryOnline Сметка

 

 

1 Коментар

 1. Ви благодариме! Ова звучи како некои легитимни информации и тоа е многу корисно во мојата одлука да stay tuned со ОПЦИЈА СИГНАЛИ! Јас бев многу скептични во прв, но реализација На финансиски бенефиции и влијание ова може да има на мојот финансиски надвор доаѓаат!

  Ви благодариме повторно Роберт

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени.


*