FPMarkets Преглед

FPMarkets Review Is Legit

Binary FPMarkets Review Is a Legit Broker Binary Options Brokers FPMarkets Review Scam Alert Trusted Binary FPMarkets Review Its not a SCAM Broker FPMarkets Review its trusted Binary Options Open Account with FPMarkets Review Binary Broker Read More FPMarkets Review

FP Пазари е онлајн и CFDs услуги лансиран во 2005. Тие се со седиште во Австралија, и се регулирани од страна на ASIC.

FP Пазари нуди трговци можност да тргуваат со широк спектар на инструменти кои најчесто се завиткани како CFDs (Договори за Разлика), offering over thirteen thousand(!) може да се тргува инструменти, вклучувајќи неверојатен избор од над тринаесет илјади индивидуални акции котирани на водечките глобални пазари. Покрај индивидуалните акции FP Пазари нуди тргување во текот на 50 Девизен курс валута пара и крстови, злато, сребро., и WTI Сурова Нафта, 5 cryptocurrencies, и 11 голем глобален капитал индекси. Максимална поткрепа на (за Девизен курс) е многу висок 500 да 1 иако ова бара повеќе од минималниот депозит за да се постигне. За пример, ставање на минимален депозит на $100 дава максимална поткрепа на 100 да 1, додека депозит на $500 потребно е да се обезбеди максимално искористување на 500 да 1.

FP Markets Global Broker

Сметки

FP Пазари, се разликува од повеќето брокери во понудата клиенти ECN цена, дозволувајќи им можност на брз извршување и природни шири. Избор меѓу сметка видови се нуди во зависност од тоа дали сакате да трговија Девизен курс, CFDs, индивидуални или акции.

Девизен курс трговци им се нуди избор меѓу Стандардна сметка и Суровини сметка. Девизен Стандардна сметка бара минимален депозит на $100 AUD или еквивалент, и нуди шири почнувајќи од 1.0 pip, без провизија.
Девизен Суровини сметка бара минимален депозит на $100 AUD или еквивалент и нуди се шири од без минимум, но комисија на AUD $3.50 се наплаќа по многу за трговија.
Исламска сметка и VPS се исто така достапни.

CFD трговците им се нуди избор меѓу три сметка видови. Стандардна сметка бара минимален депозит на $1,000. Минимална брокерска провизија на $10 месечно се наплаќа (или 0.1% на трговијата големина, кој и да е повисок). Во текот на ноќта финансирање на БАНКАТА + 4%, и $55 GST надоместок по месец е поништен ако трговецот генерира најмалку $150 на комисијата во месецот. На $22 месечна GST надоместокот за ASX податоци е поништен ако трговецот генерира најмалку $50 на комисијата во месецот. The Platinum account requires a minimum deposit of $25,000. Минимална брокерска провизија на $9 месечно се наплаќа (или 0.09% на трговијата големина, кој и да е повисок). Во текот на ноќта финансирање на БАНКАТА + 3.5%, и $55 GST надоместок по месец е поништен ако трговецот генерира најмалку $150 на комисијата во месецот. На $22 месечна GST надоместокот за ASX податоци е поништен ако трговецот генерира најмалку $50 на комисијата во месецот. Конечно, the Premier account requires a minimum deposit of $50,000. Брокерска провизија на 0.08% на трговијата големина е обвинет, без минимум рамен надоместок. Во текот на ноќта финансирање на БАНКАТА + 3%, и $55 GST надоместок по месец е поништен, безусловно.

Сите сметки нудат минимум трговија обем на 1 микро-многу (0.01 целосна многу).

Scalping и хеџинг е дозволено, и автоматски тргување е можно. Оваа комбинација на предностите е нешто што е повеќе тешко да се најде.

Постои избор на трговски платформи, со клиенти нуди избор помеѓу , MetaTrader 5, и iressTrader платформа.

Forex Account Types

Карактеристики

Исклучително широк спектар на средства се достапни за тргување, особено ishare CFDs. Над тринаесет илјади акции може да се тргува, пред се оние кои се котирани на големите глобални размени претежно во U. S. A., Австралија, Хонг Конг, и У К.

Трговците можат да трговија Девизен курс, индекси и стока, како и индивидуални акции. MetaTrader 4 и 5 платформи ќе биде повеќе погоден за Девизен курс / CFD трговци додека iress платформа ќе биде најсоодветен за клиенти кои сакаат да тргуваат акции, иако е можно да тргуваат сите инструменти понудени од страна на FP Пазари преку iress.

Како јануари 2020, FP Пазари нудат трговците пристап до Autochartist suite на тргување алатки. Оваа услуга е прекрасен прилог на брокер придонеси, како тоа им овозможува на трговците максимална контрола над нивните стопанската активност. Autochartist е одлична алатка да им помогне со управување со ризик и да се даде трговци визуелни показатели во реално време да им помогне подобро да се разбере пазарот и каде што, најверојатно, ќе се движат. FP Пазари' Autochartist пакет е достапна и за мобилни и веб-базирани трговци.

FP Markets Forex and CFDs broker

Образование

FP Пазари нуди широка образование дел на нивниот сајт, вклучувајќи избор на вежби и webinars. И книги. Три одделни специјализирани курсеви се нудат за почетник, средно, и напредни трговци. Курсевите се едноставно статични текстови за покривање на некои од основите за тргување. Видео туторијали најчесто се евидентирани неделна анализа на пазарот. Исто така постои и блог делот кој се сместени интересни случувања на пазарот.

Во Февруари 2020, fpmarkets го прошири својот центар за образование, нудејќи им на дневна техничка и фундаментална анализа како и. Брокерски, исто така, ребрендиран својот едукативен центар како "Трговци Центар" како начин да се врзуваат во сите аспекти на своето образовни придонеси под еден чадор. Ако дел продолжува да се ажурираат редовно страна во куќата на професионални трговци, тоа ќе обезбеди оваа брокерски со уште една предност во текот на стотици Девизен курс брокери, кои не нудат во куќата истражување на пазарот.

FPMarkets Traders Hub

Бонуси и Промоции

Најдобра промоција понудени од страна на оваа брокерски е бесплатен VPS. За да побарате бесплатно VPS, трговци мора или да поднесат минимум $500 или трговија преку 10 многу на стандардна сметка, или 20 голем број на Суровини сметка. На VPS е предвидено со брокер е посветен сервер.

Депозити/Повлекувања

Депонирање на средствата во НФ Пазари сметка е лесен и безбеден процес. И двете може да се направи со помош на неколку различни методи, вклучувајќи кредитни картички, дебитни картички, банкарски трансфер, Neteller, FasaPay, Онлајн Плати, Поли, PayPal, BPay, Paytrust88, NganLuong.в.н.е, Брокер за да Брокер и Skrill. Повлекувањата да се обично се прави преку истиот канал, кој депозити се направени преку. FP Пазари додава нема пријави на сопствените за било какви такси кои можат да бидат наплатени од страна на таквите плаќање процесори.

Поддршка На Корисниците На

За поддршка на корисниците е со седиште во Сиднеј, Австралија, и да е достапна 24/5.

Заклучок

FP Пазари има добро заоблени и професионален придонес за трговци во потрага да се тргува многу широк спектар на средства во форма на CFDs, особено во Девизен курс, со употреба на ECN/STP цените модел. Нема прашање дека овој брокер може да биде особено атрактивна брокер за клиенти со релативно мал депозит големина кои сакаат да имаат корист од цврсти извршување и ниски шири / комисии модел. Високо-волумен трговци може да се преговара за јачина на звук-базирани комисија попусти.

 

Карактеристики

Во однос на карактеристики, стенд-вон сила на FP Пазари нудат се:

 • Неверојатно широк спектар на инструменти расположливи за тргување: над тринаесет илјади инструменти преку средства класи на Девизен курс валута парови, глобалниот капитал индекси, злато, сребро., сурова нафта, и индивидуалните акции и удели. Огромното мнозинство на понудата е во поединечни акции & акции.
 • Натпреварувачки се шири за поголем штедачите.
 • Максимална поткрепа на високо како 500 да 1.
 • Избор на Swap-Бесплатна сметка видови (Исламската сметка).
 • Уредува со голема индустрија центар (ASIC).
 • FP Пазари е добро воспоставени фирма со заработи репутација за заштита на.

 

Платформа

MetaTrader4 – Webtrader и Десктоп

MetaTrader 4 е независна платформа за тргување, развиена за тргување FX, артикли и други производи и е еден од најнапредните и лесно платформи за користење. Тоа останува златен стандард на трговски платформи.

Во прилог на широк спектар на пазари достапна за трговија, на MT4 платформа обезбедува трговци со повеќејазична интерфејс, инстант извршување, изградена во им помогне на водичи за MT4 и MetaQuotes Јазик 4, комплетна техничка анализа пакет вклучувајќи широк спектар на вграден индикатори и трасирање алатки, разни обичај показатели и временски периоди и повеќе.

Автоматски тргување е исто така нудат преку MetaTrader 4 платформа каде што трговците може да се создаде и ги тестираат своите автоматски тргување стратегии со користење на MetaEditor, Стратегија Тестер и Компајлерот алатки во рамките на MT4 платформа.

Со ова автоматски систем за тргување клиенти може да создаде Стручни Советници, софтверски програми овозможување на трговците да се постојано следење на пазарите. Обичај Индикатори им помогне на трговците да се предвиди иднината на ценовните движења со анализа на минатите и сегашните информации за цената. И Скрипти функција дава трговци можност да се постави автоматско повторување на конкретни операции како што се затворање на сите позиции со едно притискање.

MetaTrader Мобилен

MetaTrader 4 и платформа за апликации може да се користи на iphone, падовите, Мулти-Терминал, и сите Android уреди.

MetaTrader 5 – Webtrader и Десктоп

Трговците можат да користат MetaTrader 5 како пријава или како веб базирана на интернет пребарувач, на врвни подобрување на платформа за тргување. На MetaTrader5 нуди зголемена брзина работи, моќна околина за програмирање MQL-5, зголемена безбедност и енкрипција на податоци, напредни технички анализи, способноста да се купи Стоп Ограничете и Продава Стоп Лимит одложени нарачка и повеќе.

MetaTrader Мобилен

MetaTrader 5 платформа на апликација може да се користи на iphone, падовите, Мулти-Терминал, и сите Android уреди.

IRESS

Во почетокот на 2017 iress започна својата надградба на iress trader платформата изградена на ефикасна HTML5 кодот. Новата платформа обезбедува мулти-производ извршување и пристап до ниво 2 размена на податоци како стандард. Новиот течност и интуитивен интерфејс дизајн, заедно со големи надградби за трасирање и аналитички алатки цементи гледна точка како иднина на тргување системи. Платформата е најмногу одговара за тргување акции.

Клучни Карактеристики:

HTML 5 технологијата е поддржано од сите големи веб прелистувачи

Компатибилен за Windows или MAC

Во реално време, динамиката на пазарот на податоци

Висока вршење на алатки

Напредни трасирање

Модул поврзување

Високо приспособливи интерфејс

Интуитивен и лесен за користење

 

Општи Информации

Компанијата Информации

 • Брокер’s Name : FP Пазари
 • Штаб : Австралија
 • Регулатива : CySEC, ASIC

Информации За Сметката

 • Тип на Брокер : ECN/STP
 • U. С. На Клиентите Им Е Дозволено :
 • Минималниот Депозит : $100
 • Максимална Поткрепа На : 1:500
 • Комисии / Се шири : И двете
 • Сметка 1 : Стандард
 • Сметка 2 : ECN Суровини
 • Демо Сметка :
 • Исламската Сметка :
 • Поделено Сметка :
 • Успеа Сметки : MAM/PAMM
 • Институционална Сметки :
 • Депозит Опции :
 • Повлекување Опции :

Инструменти Со Кои Се Тргува

 • ETFs :
 • CFDs :
 • Артикли :
 • Метали :
 • Акции :
 • Масло :
 • Злато :
 • Бинарни Опции :
 • Индекси :

Трговски Платформи

 • Тип на Платформа : MetaTrader 4, MetaTrader 5, IRESS
  • Платформа Јазици :
   • Англиски
   • Шпански
   • Арапски
   • Италијански
   • Француски
   • Турски
   • Германски
   • Јапонски
   • Кинески
   • Руски
   • Португалски
   • Холандски
   • Грчки
   • Малајски
   • Тајландски
   • Bahasa
   • Шведски
   • Полски
   • Унгарската
   • виетнамски
   • Други
  • OS Компатибилност :
   • Mac
   • Windows
   • Linux
   • Мобилен
   • Веб
   • iPhone
   • iPad
 • Тргување Сигнали :
 • Трасирање Пакет :
 • Анализа На Пазарот :
 • Шема За Тргување :
 • Автоматски Тргување :
 • Scalping :
 • Хеџинг :
 • Мобилен Сигнали :
 • E-mail Alerts :
 • Заостанува Запира :
 • Гарантирана Стоп Загуба :
 • Гарантира Лимит Налози :
 • Гарантира Извршување :
 • Еден клик Извршување :
 • OCO Нарачки :
 • Интерес на Маргина :
 • Веб-базирани Тргување :
 • Мобилен Тргување :

Поддршка На Корисниците На

  • Веб-Сајт Јазици :
   • Англиски
   • Шпански
   • Арапски
   • Италијански
   • Француски
   • Германски
   • Јапонски
   • Кинески
   • Руски
   • Португалски
   • Малајски
   • Тајландски
   • Bahasa
   • виетнамски
 • Поддршка Часа : 24/5
 • E-mail Поддршка :
 • SMS Поддршка :
 • Разговор :

Добрите и лошите страни

 • Исклучително Широк Спектар на Трговски Инструменти
 • Избор на Платформи
 • Одлична листа на достапни cryptos
 • Се шири Малку Висока (за пониски фондот за сметки)