GOptions.com – Измама онлајн!

GOptions.com – Измама онлајн!

GOptions.com – Измама онлајн! Е ИЗМАМА

Binary GOptions.com – A Scam online! Is a SCAM Binary Options GOptions.com – A Scam online! Scam Alert Don't buy GOptions.com – A Scam online! Is a SCAM Warning GOptions.com – A Scam online! Binary Options Signlas SCAM GOptions.com – A Scam online! Be aware from GOptions.com – A Scam online! Зошто вие не треба да се регистрирате : GOptions.com – Измама онлајн! Auto Trading Robot GOptions.com – A Scam online! Robot GOptions.com – A Scam online! е ИЗМАМА или Legit? GOptions.com – Измама онлајн! ИЗМАМА

Read More GOptions.com – A Scam online!

go_shave_affiliates

GOptions.com is a binary trading website which boasts about their бинарни тргување software system on which traders can either execute their trade to which they claim an extremely high returns.

Овој сајт дојдоа во постоење во годината 2009 и тврди дека да се биде награден од страна на онлајн FOREX 2012. Нивниот веб-сајт е првиот пристап тврдења за брз профит, брзо повлекувања и голема поддршка, но се овие ветувања вистина? Може да се потпираат на нив и да е ова се најдобрите достапни optiont да се одлучат за тргување систем?

1-2

Она што е Goption и како тоа функционира?

GOptions има високо ефикасна работа веб-сајт и обезбедува непречено искуство за новите корисници кои се најавите. Вие не треба да направите било какви преземања како овој софтвер е веб-базирани и можат да се пристапи од било кој компјутер со интернет конекција.

GOption овозможува автоматски верзија на тргување преку бинарни опција преку Сигнал Индекс кој е на пазарот место за Бинарен сигнал услуги. Корисникот треба да фонд неговиот/нејзиниот Goptions сметки за пристап на сигналот Индекс на јачина на услуги и да ги следи нивните јавни рекорд на екранот, така што тие, исто така може да се наплаќа месечна претплата за нивната поддршка. Откако трговец избира својот сигнал услуги, сите занаети се врши со него и автоматски се прикажува и копираат на трговец сметка.

GOption користи тоа е SpotOption платформа која се користи за да се одговори на повеќе од еден тип на трговецот. Нов корисник може да ја користите оваа опција за да ги извршува своите трговија со поддршка на својот сигнал провајдер додека искуство трговец може да се одлучат за поопширни карактеристики. Може да се започне со финансирање на нивната сметка со што помалку како 200$ но, заработуваат бонуси и се ограничени поради различни видови на сметки со различни објекти.

Goptions, исто така, даваат 5 различни видови на трговски сметки и ВИП сметка за потребите на фондот депонирањето на 10000$ на Платина Сметка која е многу голема за секој трговец да се инвестира во некои онлајн бизнис, без никаква гаранција.

1-1

Карактеристики на Goptions:-

Како и секој бинарни трговски систем кој апелира на публиката, тоа е мора дека тие имаат атрактивен функција за да ги импресионираат своите корисници и да ги убеди да се инвестира во нивниот бизнис. Постојат неколку навистина привлечен карактеристики на GOptions дека се премногу привлечни за да биде вистинска:-

Најбрз Повлекување Обработка:- Клиентот треба да обезбеди потребни за идентификација да се повлече нивниот профит и овој сајт тврдат дека имаат еден најбрз повлекување обработка.

GOption Бонуси:- Сајтот тврди за да понудат бонус на различни видови на сметки и се движи од 25% да 100%. Да се повлече бонус ќе треба да се зголеми вашиот обем на 40 пати на кои бонус кој е премногу висока за да биде вистинска.

GOption Бенефиции:- На autotrading опција и разбирање помеѓу Сигнал Индекс се привлечни, но сомнежи и коментарите за оваа опција го направил луѓето се сомневам во тоа што тие не го цениме тоа многу.

Ефикасна Услуга На Клиентите:- Штом ќе се пријавите на веб-сајт не е Разговор во Живо прозорецот кој се појавува да ве прашам како тие можат да ви помогнат што е навистина корисно. SpotOption исто така го прави лесно за нови трговци и искусни еден да го сметаат.

Број на средства и истекот: Тие тврдат дека нудат 200 средства, но ние не можеше да најде било. Максимална средства кои се видливи и на екранот се вкупно 63 средства на сајтот. Истекот на овој зависи од 60 секунди да неделно, но со користење на Про трговец може да се измени истекот на времето соодветно на тоа.

Недостатоците на GOptions

Најдобар начин да се знае ништо за ново-лансиран бинарни трговски систем или основана на еден од години за да пребарувате за коментарите од google да бидат одредени и, ако тоа е сигурно и безбедно.

GOptions.ко е сајт што го прави многу лажни тврдења како што постојат многу лични критики за луѓе кои се заврши губат пари на нивните трговци.

Јас бев заинтересиран за овој сајт, како јас барав за тоа е критика како тоа ми звучеше премногу добра за да биде вистинска. Едно лице може лесно да го користите тоа е здрав разум како еден оди преку тоа е сајт и да видиме за себе она што тие тврдат и колку точно е тоа. Ај е го сецира овие тврдења се да дознаете што лежи под и колку точно тие се нивните зборови:-

 

Барање #1:- Најбрз Повлекување
Тие тврдат дека нудат најбрз повлекување но штом еднаш ќе ја креирате вашата сметка, тие барање да тврдат дека вашиот повлекување помеѓу понеделник до петок, 8 сум да 6 часот кој е вид на чудни и никој не може да се побара повлекување на неделата додавање на вашите сомнежи.

Барање #2:- Бонуси

Износ на зголемување на бонус поврзани со тип на сметка направи тоа сомнително, како тоа покажува дека тие сакаат корисниците да се инвестира повеќе за да се добие повисока враќа заедно со бонуси кои дејствуваат како мамка за корисниците да се пријавите и да инвестира.

Барање #3:- Неверодостојни брокери

Ние-Не-бричење-соработници-goptions

Постојат многу се жали против брокери кои не плаќаат филијали на нивните трговци. Ние дури и може да се види многу трговци, изразувајќи ја својата загриженост во однос на повлекување, како тие се борат да ги повлечат своите количини и немаат поддршка од сервисот.

go_shave_affiliates

Конечната Пресуда против GOptions:-

По внимателно оценување на сајтот и осврти на GOption, Јас не се чувствувам дека овој систем е точно да се тврди дека тоа е и мора да се користи со претпазливост. The fact that they have a Live customer service support which actually doesn’t respond when you are willing to withdraw makes it a biggest scam and fraudulent. Исто така,, ние би можеле да се најдат многу негативни критики онлајн. Ние немаме доказ против овој систем, кои таа ги генерира профит тие ветуваат на нивните почетната страница уште преглед на колони и форуми открие како оваа компанија успеа во мамење нив и со нивни пари и тоа како тие беа разочарани крајот. Ние не препорачуваме да се погледне за друг систем кој веќе има докажано да биде сигурен во споредба со GOptions така трговци пазете се, ова е измама и не ќе истражување и пред да инвестираат во било тргување систем.

 

 

Во потрага за Доверливи Брокери? Кликнете Тука

2 Коментарите

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени.


*