Брокери

Со толку многу различни видови на онлајн акции брокери располагање на инвеститорите, тоа може да биде тешко да се избере еден кој работи најдобро за вас.

нашата 2020 онлајн брокер коментарите една месеци, никој не знаеше како ќе го промени светот. Ние признаваме дека ние сите се живи преку особено чувствителни на времето, како се справуваме со оваа глобална криза, и финансиските пазари се, исто така, се гледа невиден промена, влијае на сите инвеститори.

Нашата мисија е секогаш да им помогне на луѓето да се направи најмногу информирани одлуки за тоа како, кога и каде да се инвестира. Со оглед на неодамнешните пазарна нестабилност, и промените во онлајн брокерски индустрија, ние се повеќе обврски отколку некогаш на обезбедување на нашите читатели со непристрасни и стручни рецензии на врвот инвестирање платформи за инвеститорите, на сите нивоа, за секој вид на пазар.


eToro е социјална тргување и мулти-средства на брокерска компанија која се фокусира на обезбедување на финансиска и копија тргување услуги.

Тоа го има регистрирано канцеларии во Кипар, Израел, Обединетото Кралство, сад, и во Австралија.. Во 2018,

на компанијата вредност беше $800 милиони

Прифатени САД

 

Брокер eToro
Регулатива Yes
Minium Рамнотежа 200$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFDs,Девизен курс, Cryptocurrency, Акции, Артикли, Индекси
Потпора 400:1
Трговски Платформи Веб, Мобилен, MT4, MT5, ZuluTrade

Отворена Сметка Сега

eToro Целосен Преглед


 

WDC Пазари е forex i CFD брокер кој нуди тргување на некои веб-базирана платформа. За разлика од Само –трговската сметка презентирани погоре, тие исто така имаат Робот-тргување и Copy-трговски сметки. Ако нивната понуда звучи привлечно за вас, бидете сигурни да го прочитате ова темелно и непристрасно разгледување прво – се чини дека постојат сериозни проблеми со WDC Пазари. Прочитајте за сите детали подолу.

Брокер WDC Пазари
Регулатива Никој
Minium Рамнотежа 250$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFDs,Девизен курс, Cryptocurrency, Акции, Артикли, Индекси
Потпора 500:1
Трговски Платформи Панда Тргување

Отворена Сметка Сега


VantageFX беше основана уште во 2009 со основачите се состои од високо специјализиран тим со искуство во технологијата, девизен курс, и финансии. Целта зад Поволна ВАЛУТНА беше да им се помогне на клиентите со извршуваат финансиски цели преку обезбедување на моќни трговски платформи, транспарентен девизен пазар за пристап, наградуваниот услуги на клиентите, и исклучителни извршување брзина.

Брокер Поволна FX
Регулатива ASIC (Австралија)
Minium Рамнотежа 200$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFDs,Девизен курс, Cryptocurrency, Акции, Артикли, Индекси
Потпора 500:1
Трговски Платформи Веб, Мобилен, MT4, MT5, ZuluTrade

Отворена Сметка Сега

VantageFX Целосен Преглед


FX TM е исто така познат како ForexTime, и започна со работа во 2011 од својата де факто седиште во Limassol, Кипар. Од тогаш, FXTM има постигнато брз глобалната експанзија, детерминирани првенствено од нејзината желба да им служи на одредена локалните пазари со силна побарувачката FX.

 

 

Брокер FX TM
Регулатива CySEC, ПДАС, FSC
Minium Рамнотежа 250$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFDs,Девизен курс, Cryptocurrency, Акции, Артикли, Индекси
Потпора 500:1
Трговски Платформи Веб, Мобилен, MT4, MT5, ZuluTrade

Отворена Сметка Сега

FxTM Целосен Преглед


FPMarkets Првиот Прудентните Пазари е Австралиски договор за разликата и мало девизен курс на услуги.

На со седиште се наоѓа во Сиднеј во Размена Куќа 10 Мост во соседни градење на Австралиската Хартии од вредност.

 

Брокер FPMarkets
Регулатива ASIC,CySEC
Minium Рамнотежа 100$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање
  • Девизен курс,CFDs,Акции,Артикли,Индекси,Крипто
Потпора 500:1
Трговски Платформи MT4, MT5, WebTrader, IRESSOpen Сметка Сега

Отворена Сметка Сега

FPMarkets Целосен Преглед


AvaTrade е а водечките меѓународни девизен курс брокер, и се дел на на АВА Група на фирми.

Се основана во 2006, AvaTrade е еден на на најстарата онлајн брокерски куќи

 

 

Брокер АВА ТРГОВИЈА
Регулатива ASIC,ASB
Minium Рамнотежа 100$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFDs,Девизен курс, Cryptocurrency, Акции, Артикли, Индекси
Потпора 400:1
Трговски Платформи Веб, Мобилен, MT4, MT5, ZuluTrade

Отворена Сметка Сега

AvaTrade Целосен Преглед


X-Трговија Брокер(XTB) Основана 2002 обезбедува пристап до различни пазари како што се девизен курс, акции, индекси, метали, артикли и дури и cryptocurrencies. Компанијата е регулирано во велика БРИТАНИЈА и евидентирани во Финансиските Однесување Орган (ПДАС). XTB траги својата историја врати во Полска и е јавно на Варшава Берза и регистрирани со полски Финансиски Надзор Орган.

 

Брокер xtb
Регулатива CySEC,ПДАС ВЕЛИКА БРИТАНИЈА,FMA,IFSC
Minium Рамнотежа 250$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFDs,Девизен курс, Cryptocurrency, Акции, Артикли, Индекси
Потпора 500:1
Трговски Платформи MT4, MT5

Отворена Сметка Сега

XTB Целосен Преглед


Trade.com беше основана во 2009 и прерасна во брокерска центар, угостителски до над 100,000 активни трговци. Овој мулти-средства на брокерска карактеристики над 2,100 средства низ пет категории, и е регулирано со три јурисдикции. Покрај CFD тргување, тоа им обезбедува на клиентите директен пристап до пазарот (DMA) каде што над 100,000 средства преку 125 пазари се достапни. Помеѓу 73.84% и 75.40% на трговци губат пари со овој пазар производител брокер.

 

Брокер TRADE.COM
Регулатива CySEC, ПДАС, FSCA
Minium Рамнотежа 100$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFDs,Девизен курс, Cryptocurrency, Акции, Артикли, Индекси
Потпора 1:300
Трговски Платформи MT4

Отворена Сметка Сега

Trade.COM Целосен Преглед


Saxo Банка е forex брокер. SaxoBank Утврдени 1992 нуди SaxotraderGO и SaxoTraderPRO forex тргување платформа., Дома.Saxo нуди повеќе 165 девизен курс валута парови, акции, cfds, артикли, фјучерси, обврзници, злато, сребро и нафта за вашите лични инвестициските и тргување опции.

 

Брокер SAXO
Регулатива ПДАС, ХЛОРОФЛУРОКАРБОНИ,ASIC
Minium Рамнотежа $10,000
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFDs,Девизен курс, Cryptocurrency, Акции, Артикли, Индекси
Потпора 30:1
Трговски Платформи SaxoTraderGo, SaxoTraderPRO

Отворена Сметка Сега

SAXO Банка Целосен Преглед


FxPro е оперативен од 2006. За 12 активни години, тоа сигурност стана еден од светските водечки Forex i CFD брокер. Импресивна листа на повеќе од 60 меѓународни награди е постојано се ажурираат, и бројот на лојални клиенти е зголемување на дневна основа.

 

Брокер FxPro
Регулатива CySEC, ПДАС, FSB, DFSA, SCB
Minium Рамнотежа 100$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Крипто, Акции, Фјучерси
Потпора 1:500
Трговски Платформи MT4, MT5, cTrader, FxPro Работ

Отворена Сметка Сега

FXPro Целосен Преглед


FXCM беше основана во 1991 во сад, но, го оставиле У S. на пазарот и да се префрли својот фокус да го други региони. Од 2018, FXCM започна ребрендирање фаза како Leucadia компанија во сопственост на Jefferies Финансиски Група. На Jefferies Финансиски Група се наведени на NYSE под тикер симбол JEF и е составен дел на S&P400 индекс како и Богатство 500 фирма. И покрај неговата бурното минато, како на Март 2018, FXCM остана на втората по големина мало Forex брокерски надвор од Јапонија

 

Брокер FXcm
Регулатива ПДАС, ASIC, AMF, FSCA
Minium Рамнотежа $250
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Крипто, Акции, Фјучерси
Потпора 1:50
Трговски Платформи MT4, NinjaTrader,ZuluTrade,Огледало Трговец

Отворена Сметка Сега

FXCM Целосен Преглед


Forex.com е глобален FX и CFD брокер утврдени во 2001. Forex.com е името на брендот на ДОБИВКА на Капитал, која котира на њујоршката Берза. Компанијата е регулирано со повеќе финансиски власти, вклучувајќи го и топ-ниво Финансиски Однесување Орган (ПДАС) во велика БРИТАНИЈА или САД Стокови Иднина Тргување Комисија (CFTC).

Прифатени САД

 

Брокер FOREX.com
Регулатива ПДАС, NFA, CIPF,FFAJ
Minium Рамнотежа $100
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Крипто, Акции, Фјучерси
Потпора 1:200
Трговски Платформи MT4, MT5, WebTrader

Отворена Сметка Сега

FOREX.COM Целосен Преглед


Градот Индекс Група е финансиска компанија Основана во 1983, нудат онлајн Forex, CFD, и се шири обложување, FX, и CFD тргување. Со операции во Австралија, Кина, Германија, Унгарија, Израел, Полска и Обединетото Кралство, групата е составена од Градот Индекс Ltd., Finspreads, FX Решенија, и IFX Пазари брендови.

Прифатени САД

 

Брокер CITYINDEX
Регулатива ПДАС, ASIC
Minium Рамнотежа $25
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Крипто, Акции, Фјучерси
Потпора 400:1
Трговски Платформи MT4, МОБИЛЕН

Отворена Сметка Сега

CityIndex Целосен Преглед


Dukascopy е еден од водечките Forex брокери на пазарот и еден од ретките кои нудат директна, неограничен пристап до Швајцарската Девизен пазар. Мало клиенти, инвестициски фондови, банки и институционални клиенти можат да отвораат сметки со Dukascopy и депозитни пари со цел да учествуваат во Швајцарската FX Пазарот. Оваа елита компанијата е основана во 1998 и тоа е регулирано со FINMA.

 

Брокер DUKASCOPY
Регулатива FINMA
Minium Рамнотежа 100$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Крипто, Акции, Фјучерси
Потпора 200:1
Трговски Платформи MT4, jForex

Отворена Сметка Сега

Dukascopy Целосен Преглед


iFOREX е компанија основана од страна на група на банкари и forex трговци во 1996 и од тогаш таа успеа да расте експоненцијално, нудат своите услуги на трговците се наоѓа во целиот свет. Да се разликуваат од конкуренцијата, iFOREX обезбедува на своите клиенти со многу тесни се шири, како пазар цените преку директен линк до меѓубанкарскиот пазар стапки. Компанијата, исто така, обезбедува иновативни и user-friendly платформи, ажурирани финансиски вести, и 24-часовна поддршка. Од 2004 iFOREX зеде огромен скок и започна мулти-јазична базирани на интернет платформа за тргување и успеа да ја прошири својата база на клиенти на десетици илјади, обезбедување на голема ликвидност на трговци од целиот свет.

 

Брокер IFOREX
Регулатива CySEC , MNB
Minium Рамнотежа 100$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Крипто, Акции, Фјучерси
Потпора 1:400
Трговски Платформи WebPlatform , Мобилна платформа

Отворена Сметка Сега

IForex Целосен Преглед


На СМС Пазари беше основана во 1989 и тоа е глобален CFD и forex брокер. Тоа е регулирано од страна на неколку органи на глобално ниво, вклучувајќи го и топ-ниво FCA. Компанијата е, исто така, наведени на Лондонската Берза.На СМС Пазари се смета за безбеден, бидејќи тоа има долга досие, котира на берза, и е регулиран од страна на топ-ниво регулатори.

Прифатени САД

 

Брокер на смс пазари
Регулатива ПДАС, NFA
Minium Рамнотежа 25$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Крипто, Акции, Фјучерси
Потпора 1:500
Трговски Платформи MT4

Отворена Сметка Сега

На СМС Целосен Преглед


 

24Опција беа создадени во 2008. Отворање и како Бинарен Опции брокер, 24Опција сега е водечки CFD и девизен курс бренд во сопственост на Rodeler Ltd. Фирмата е седиште се наоѓа во Кипар . За трговци надвор од ЕЕО (Европската Економска Област), клиенти на 24Option бизнис преку посебна компанија наречена Richfield Капитал Ограничен со седиште во Белизе

 

Брокер 24 опција
Регулатива CySEC
Minium Рамнотежа 250$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Крипто, Акции
Потпора 1:500
Трговски Платформи MT4

Отворена Сметка Сега

24 Опција Целосен Преглед


Firstrade е на НАС попуст stockbroker регулирани од страна на Комисијата за Хартии од вредност (ДИК) и Финансиската Индустрија Регулаторно тело (FINRA). Компанијата е основана во 1985 под името на Првиот Испирање Хартии од вредност.

Прифатени САД

 

Брокер FIRSTRADE
Регулатива ПДАС, NFA
Minium Рамнотежа 0$
Демо Сметка НИКОЈ
Средства За Покривање Акции, ЕТФ,Опции,Бонд,Фондот
Потпора 1:500
Трговски Платформи мобилна платформа,Firstrade веб платформа

Отворена Сметка Сега

Првиот Трговија Целосен Преглед


Претходница Група е granddaddy на ниска цена индексирани врз основа фонд инвестирање. Компанијата започна во 1975 од страна на Џек Bogle, кој сфати дека со текот на 80% на активно успеа фондови не ќе победи, пазарните индекси. Неговата теорија: Затоа што не може да се победи на пазарот, вие треба да стане пазарот и да се фокусира на трошоците се ниски трошоци.

 

Брокер Претходница
Регулатива ПДАС, NFA
Minium Рамнотежа 3000$
Демо Сметка НИКОЈ
Средства За Покривање Акции, Преку ШАЛТЕР/Денар Акции, ETFs, Инвестициски Фондови, Обврзници, Опции, Девизен курс
Потпора 1:400
Трговски Платформи мобилна платформа, веб платформа

Отворена Сметка Сега

Претходница Целосен Преглед


 

USAA направи своето име нуди ниски трошоци на финансиски услуги на активни и пензионирани воени семејства. За разлика од нејзините топ-кругот на осигурување понуда, USAA брокерски сметки се отворени за јавноста. Но цената за трговија е pricier од многу конкуренти.

Прифатени САД

 

Брокер USAA
Регулатива ПДАС, NFA
Minium Рамнотежа 500$
Демо Сметка НИКОЈ
Средства За Покривање Акции, ETFs, Инвестициски Фондови, Обврзници, Опции, Девизен курс
Потпора
Трговски Платформи мобилна платформа, веб платформа

Отворена Сметка Сега

USAA Целосен Преглед


Кога станува збор за висок квалитет, ниски трошоци инвестициски фондови кои што испорачуваат супериорна долгорочните перформанси, Претходница може да биде толпата омилени, но Т. Rowe Цена заслужува круг на еднакво ентузијастички аплауз. Додај во фирмата софистицирани пензионирање планирање калкулатори, и Т. Rowe прави парична казна избор за инвеститори надвор да се изгради фонд-само портфолио.

 

Брокер Т. Rowe Цена
Регулатива ПДАС, NFA
Minium Рамнотежа 2500$
Демо Сметка НИКОЈ
Средства За Покривање Акции,Обврзници,Инвестициски фондови,ETFs,Опции
Потпора
Трговски Платформи Основни истражувачки, анализа и селекција на алатки.

Отворена Сметка Сега

Т. Rowe Целосен Преглед


Stockpile е онлајн stockbroker со малку необичен пресврт. Тоа е затоа што во прилог да им се овозможи на своите корисници да купуваат и продаваат акции како редовни брокерски — служба исто така продава подарок картички кои можат да се користат за купување на акции и размена со кои се тргува фондови (ETFs).

 

Брокер STOCKPILE
Регулатива FINRA,SIPC
Minium Рамнотежа 2500$
Демо Сметка НИКОЈ
Средства За Покривање ETFs,Stoks
Потпора
Трговски Платформи Веб Базирана, iPhone Апликација, Андроид Стан,

Отворена Сметка Сега

STOCKPILE Целосен Преглед


SOGOTRADE Основана во 1986, SogoTrade е онлајн брокер чија цел е да се обезбеди намалена комисии за своите клиенти, додека се уште се нудат конкурентна индустрија алатки.

 

Брокер SOGOTRADE
Регулатива YES
Minium Рамнотежа 2500$
Демо Сметка НИКОЈ
Средства За Покривање ETFs,Stoks
Потпора
Трговски Платформи SogoOptions,SogoTrader,Apple Се Види

Отворена Сметка Сега

SOGOTRADE Целосен Преглед


Questrade, член на IIROC и CIPFA, е Канадски онлајн брокер основана во 1999 со текот на $8 милијарди долари во средства под администрација (АУМ) како на Q3 2018. Questrade е на располагање на сите жители на Канада, и трошоци на капиталот трговците $.01 по акција, со $4.95 минимална и $9.95 максимална на трговијата.

Прифатени КАНАДА

 

Брокер QUESTRADE
Регулатива YES
Minium Рамнотежа 1000$
Демо Сметка НИКОЈ
Средства За Покривање ETFs,Stoks
Потпора
Трговски Платформи IQ Веб,IQ Работ,Questrade

Отворена Сметка Сега

Questrade Целосен Преглед


Oanda е скромни почетоци датираат 1996, што го прави еден од првите онлајн forex брокери. Тогаш тоа се нуди на инвеститорите пристап до место девизен курс и CFDs. Денес, сепак, Oanda да е добро етаблирана во девизен пазар, понуда 124 тргување инструменти, корпоративни FX услуги, валута управување со решенија, плус податоци на девизниот курс за глобални претпријатија.

Прифатени САД

 

Брокер OANDA
Регулатива ПДАС, CFTC, ASIC
Minium Рамнотежа 0$
Демо Сметка YES
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Spreadbetting
Потпора
Трговски Платформи MT4,MotiveWave,Oanda Пазарот Извештаи

Отворена Сметка Сега

Oanda Целосен Преглед


Pepperstone е онлајн forex брокер Утврдени 2010 . Pepperstone нуди MetaTrader 4, MetaTrader 5, МТ Мобилен, и cTrader валута тргување платформа врвот. Pepperstone.com нуди повеќе 60 валута парови, cryptocurrencies, споделување cfds, злато, сребро., и други артикли за вашите лични инвестициските и тргување опции.

 

Брокер Pepperstone
Регулатива ПДАС, ASIC
Minium Рамнотежа 200$
Демо Сметка YES
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Крипто
Потпора 500:1
Трговски Платформи MT4, MT5, cTrader,МТ Мобилен

Отворена Сметка Сега

Pepperstone Целосен Преглед


NADEX Основана во 2004, Северна Америка Деривати Размена—или Nadex—е Чикаго-врз основа на финансиски размена, која се специјализира во кратки-терминот бинарна опции и се шири. Компанијата е подружница на Лондон е ИГ Група (LON: IGG) и се регулирани од страна на Стокови Иднина Тргување Комисија (CFTC). Бинарни опции се легални и достапни за трговија во U. С. но само на CFTC-регулиран размена како Nadex (исто така, можете да трговија бинарни опции преку Чикаго Опции на вашиот форум Размена).

Прифатени САД

 

Брокер NADEX
Регулатива CFTC
Minium Рамнотежа 250$
Демо Сметка YES
Средства За Покривање binaryoptions, акции индекси, девизен курс ,артикли, крипто
Потпора
Трговски Платформи naex,МТ Мобилен

Отворена Сметка Сега

NADEX Целосен Преглед


Мерил Работ продолжи да се развива со донесување подлабока врска помеѓу онлајн брокерски и Банката на Америка е голема банкарскиот способности. Брокерски лансиран во 2010. Во текот на изминатата година, имало бројни надградби преку интернет и мобилен искуства врз основа на барањата на клиентот, истакнување на фирма е заложба за сервисирање на инвеститорите подобра.

Прифатени САД

 

Брокер МЕРИЛ
Регулатива CFTC
Minium Рамнотежа 0 $
Демо Сметка YES
Средства За Покривање акции, ETFs, опции , инвестициски фондови, обврзници
Потпора
Трговски Платформи MarketPro,Мобилен стан

Отворена Сметка Сега

МЕРИЛ Целосен Преглед


Markets.com основана во 2006 и стана регулирани како девизен бренд во 2008. Во релативно краток временски период, брокер има изградено сигурен репутација. Сепак, дел од нивно проширување има е потпомогнат од страна на голем број на висок профил трговски партнери.


Брокер MARKETS.COM
Регулатива FSB, CySec,
Minium Рамнотежа 100$
Демо Сметка YES
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Крипто,акции
Потпора
Трговски Платформи MT4,Mobil,андроид

Отворена Сметка Сега

MARKETS.COM Целосен Преглед


Интерактивна Брокери воведен е Лајт цените план во есен 2019, кој не нуди-комисија капитал се тргува на повеќето достапни платформи. Интерактивна Брокери уште трошоци мала надокнада за својот IBKR Про клиенти. Ние ќе го разгледаме начинот на Интерактивни Брокери купишта во однос на карактеристики, трошоци, и ресурси за да ви помогне да одлучите дали тоа е право одговара за вашиот инвестирање потреби. Настрана од оваа Интерактивна Брокери преглед, ние сме, исто така, ги разгледаа Интерактивни Советници robo-советник услуга.

 

Брокер InteractiveBrokers
Регулатива БРЗО, ФАКТИ
Minium Рамнотежа 0 $
Демо Сметка YES
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Крипто,акции,Обврзници,опции
Потпора
Трговски Платформи mobil, Клиент Портал

Отворена Сметка Сега

Интерактивна Брокер Целосен Преглед


ИГ е forex брокер Утврдени 1974. ИГ нуди WebTrader и MT4 валута тргување платформи. IG.com ги нудат над 100 девизен курс валута парови, cfds, артикли, акции, индекс, злато, сребро., масло, bitcoin и други cryptocurrencies за вашите лични инвестициските и тргување опции.

Прифатени САД

 

Брокер ИГ grup
Регулатива ПДАС,NFA,ASIC
Minium Рамнотежа $250
Демо Сметка YES
Средства За Покривање CFD, Девизен курс, Крипто,акции,Обврзници,опции
Потпора 200:1
Трговски Платформи MT4, ИГ Веб ,Мобилна Платформа, ProReal Време

Отворена Сметка Сега

ИГ Целосен Преглед


Верност е НИ stockbroker, основана во 1946. Тоа е регулирано од страна на топ-ниво regulatorslike Комисијата за Хартии од вредност (ДИК) и на Финансиската Индустрија Регулаторно тело (FINRA).

Верност се смета за безбеден, бидејќи тоа има долга досие и е регулиран од страна на топ-ниво регулатори.

Прифатени САД

 

Брокер Верност
Регулатива ДИК,FINRA
Minium Рамнотежа $,2000
Демо Сметка YES
Средства За Покривање Акции, ЕТФ, Фондот, Бонд, Опции, Робо-adivosry
Потпора
Трговски Платформи Верност веб платформа,мобилен

Отворена Сметка Сега

Верност Целосен Преглед


ChoiceTrade е НАС-базирани stockbroker основана во 2000. Тоа е регулирано од страна на Комисијата за Хартии од вредност (ДИК) и Финансиската Индустрија Регулаторно тело (FINRA). Тоа е исто така член на SIPC. SIPC членство значи дека клиентите имаат право за SIPC заштита на инвеститор шема која нуди до $500,000 (готовина до $250,000) по сметка.

Прифатени САД

 

Брокер CHOICETRADE
Регулатива ДИК,FINRA
Minium Рамнотежа $100
Демо Сметка YES
Средства За Покривање Акции, ЕТФ, Опции
Потпора
Трговски Платформи ChoiceTrade веб,Мобилен

Отворена Сметка Сега

CHOICETRADE Целосен Преглед


TrioMarkets е Forex брокер Утврдени 2014 со седиште во Limassol, Кипар. Тоа е основана од страна на три финансиски професионалци со 15 години на искуство и во двата Британски и Швајцарската финансиските пазари, кои беа посветени на комбинирање на нивното знаење со цел да се донесе многу најдобар во онлајн тргување искуство.

 

Брокер TrioMarkets
Регулатива CySEC
Minium Рамнотежа $500
Демо Сметка YES
Средства За Покривање Акции, ЕТФ, Опции,CFD,Артикли,Индекси
Потпора 1:300
Трговски Платформи MT4,Мобилен

Отворена Сметка Сега

TrioMarkets Целосен Преглед


Сојузник Инвестира е на НАС stoc kbroker регулирани од страна на Комисијата за Хартии од вредност (ДИК) и Финансиската Индустрија Регулаторно тело (FINRA). Нејзината матична компанија, Сојузник Финансиски Inc. датира од 1911 како поранешен компанија, General Motors Corporation Прифаќање (GMAC) беше основана потоа. Сојузник Финансиски Inc. котира на њујоршката Берза и има банкарска филијала, наречен Сојузник Банка.

Прифатени САД

 

Брокер сојузник инвестира
Регулатива ДИК,FINRA
Minium Рамнотежа $ 0
Демо Сметка YES
Средства За Покривање Акции, ЕТФ, Фондот, Бонд, Опции
Потпора
Трговски Платформи Сојузник Инвестира веб,Мобилен

Отворена Сметка Сега

Сојузник Инвестира Целосен Преглед


IronFX отворени за бизнис во Кипар во 2010 и сега се прошири во повеќе од 180 земји. Во прилог на ЕУ регулатива преку Кипар Комисијата за Хартии од (CySEC), тие се лиценцирани како регистрирани инвестициски фирма во Велика Британија, Австралија, и Јужна Африка. IronFX има затворени операции во Кина, Русија, и Нигерија во последниве години, фокусирајќи се на клиентот развој во повеќе традиционални места.

 

Брокер IronFX
Регулатива CySEC, ASIC, MiFID, ПДАС
Minium Рамнотежа $ 50
Демо Сметка YES
Средства За Покривање Акции, Артикли, Опции ,Артикли,CFDs
Потпора 1:500
Трговски Платформи MT4,MT5,Mobill

Отворена Сметка Сега

IronFX Целосен Преглед


Чарлс Schwab беше основана во 1971 и а НИ попуст брокер наведени на њујоршката Берза.

Тоа е регулирано од страна на неколку топ-ниво финансиските власти, како што се Комисијата за Хартии од вредност (ДИК), Финансиската Индустрија Регулаторно тело (FINRA) и Финансиски Однесување Орган (ПДАС).

Прифатени САД

 

Брокер charls SCHWAB
Регулатива ДИК,ПДАС,FINRA
Minium Рамнотежа $ 0/НАС, 25000$/не НИ
Демо Сметка YES
Средства За Покривање Акции, ЕТФ, Опции ,Бонд,Фондот,Фјучерси
Потпора
Трговски Платформи Чарлс Schwab ,Mobill

Отворена Сметка Сега

Чарлс Schwab Целосен Преглед


Plus500 е меѓународна финансиска фирма faund назад 2009 обезбедување на онлајн трговија услуги во договорите за разлика, низ повеќе од 2,000 хартии од вредност и повеќе средства часови.

Компанијата е со седиште во Израел и има подружници во велика БРИТАНИЈА, Кипар, Австралија, Сингапур и Бугарија.

 

 

Брокер Plus500 | +500 | 500плус
Регулатива CySEC,ASIC,ПДАС,FMA,FSCA,MAS
Minium Рамнотежа 100$
Демо Сметка Yes
Средства За Покривање CFDs,Девизен курс, Cryptocurrency, Акции, Артикли, Индекси
Потпора 20:1
Трговски Платформи Plus500 Веб, Plus500

Plus500 Целосен Преглед