Тргување Компасот е ИЗМАМА!! Импресивна, но Погрешно!

The Trading Compass

The Trading Compass Is SCAM

Binary The Trading Compass Is a SCAM Binary Options The Trading Compass Scam Alert Don't buy The Trading Compass Is a SCAM Warning The Trading Compass Binary Options Signlas SCAM The Trading Compass Be aware from The Trading Compass Why you don't need to sign up : The Trading Compass Auto Trading Robot The Trading Compass Robot The Trading Compass is SCAM or Legit? The Trading Compass SCAM

Read More The Trading Compass

 

Влезете во thetradingcompass.com измама веб-сајт, никој не може да помогне да се импресионирани. Ова е една од најпознатите убаво дизајниран измама теренот страници ние’сте виделе. Целиот екран е црна освен за логото на светилник со наслов “Тргување Компас.” Од графиконот е место за пријавување и таму’s мал Нов Корисник етикетата мора да кликнете за да се регистрирате. Ова е минималистички, Google-стил на дизајн и ние тоа го сакаат. Нема гласно видеа, pop-ups скокање во вас, лажни сведоштва и сметка слики, логоа на неповрзани друштва, слики од долар записи, одмори, автомобили, летање свињи итн. Ние веднаш сакав да се регистрирате како Нов Корисникот за да го видите она што’s внатре, бидејќи барем на надворешната Трговија Компас измама е убава. Приклучи како нов корисник бара внесување на вашето име и презиме, телефонски број, e-mail, лозинка и земјата – како и сите слични бинарни опција Авто Трговци. Ова е прв пат дека ние’ve всушност влезе нашата целосна детали да се регистрирате затоа што навистина сакав да знам што’s внатре.

За жал, еднаш во, нашето естетско задоволство прекине нагло, како силен видео скокнал врз нас кој актер објаснување на употреба на софтверот. На софтвер за анализа на пазарот и потоа се обезбедува со сигнали. Можете да изберете Auto-трговија или рачно тргување. Со Авто-трговија функција, Трговија на Компас ви овозможува да изберете Инвестира Износ и Max број на Авто Занаети. Актерот објаснува дека автоматски тргување е направено според алгоритмите. Нашата совет до вас е дека ако не заврши потпишувањето со оваа измама, не’т користете ја оваа функција. Ќе ти дадам еден робот да управувате со вашата сметка во банка? Добро, вашите пари е на линија тука и никогаш не треба да му верувате на автоматизација да се грижи за неа, особено во непредвидливи ситуација како што е бинарни опции тргување. Тргување рачно со TradingCompass, можете рачно да го смените инвестира износ со минимум $10. Целокупното упатство видео е прилично добар во објаснувањето на начинот на кој софтверот функционира и платформа е прилично поканува на. Очигледно, Тргување Компас тим ангажиран талентирани дизајнери за да се создаде овој софтвер, но, дали тоа значи дека тоа е legit? Ако сте се обиделе тоа и го направи во согласност профит, ве молиме ги споделите со нас со коментирање под овој преглед.

tradingcompass

Она што го прави да веруваме дека Тргување Компасот е измама се неколку функции како што се кога се обидуваат да ја напушти регистрација прозорецот, следните pop-up скокови во вас:

Секогаш се загрижени кога веб-сајт се обидува да ве спречи да замине. Не legit сајт некогаш ќе го направи тоа. Исто така,, ние’сте биле автоматски му се доделува со брокер кој не е доверлив. Овој вид на Авто-Трговци никогаш нема да работи со целосно ЕУ регулирани и лиценциран брокер како што се TopOption.com. Така што’s друг голем проблем со кој било Авто Трговец, бидејќи дури и ако заврши како правење пари со овој софтвер, брокер секогаш ќе се обиде да направи да ги изгубите вашите пари, и доколку тие може да’т, тие ќе се одржи на пари од вас, кога ќе сакате да го повлече.

Патем, постои уште една Тргување Компас измама на Tradingcompass.ко, но, што е навистина мизерно и идиотски па се надевам дека никој нема да падне во тоа и ние го освои’t треба да се напише друга Тргување Компас преглед.

Ние би сакале да се стави крај на ова Тргување Компас преглед со интересни коментар што го добил од еден од нашите лојални претплатници:

“Добив мејл од Тргување Компас за нова авто трговец бот. Своите живи резултати се прикажани 4 да 5 минута за доцнењето помеѓу трговија времето и вистинските саат време. Јас го испрати е-маил за тоа и тие одговорија дека тоа е само серверот тие се користат и тоа не беше голема работа. Мислев дека ти би сакал да видам мојот одговор на нив:

Здраво,
Само што влегов во од убава вечера за сопруга и на мене и мислев дека ќе се пријавите за вашиот одговор. Без обвинение, но, јас не’т мислам дека се сосема искрени со мене ИЛИ ќе имаат најмногу фантастичен софтвер некогаш направени…..без сомнение! Зошто го велам ова? Се проверува вашиот одговор за временската разлика. Тоа беше ‘iffy’, па мислев јас, исто така, ќе се пријавите на веб-сајтот и погледнете како софтверот не за резултатите денес.
Знаете она што јас само најдов? Вашиот ‘телевизија’ сметката беше уште покажува 4-5 минута за доцнењето помеѓу вашиот сервер и мојот компјутер часовник. Тоа не беше единственото нешто. Вашиот софтвер е уште (наводно) преземање 60 вториот занаети на 7:51 am GMT, 12:55 моето време во Пацификот временска зона…..!!!!
Што’s право! Вашиот софтвер е преземање занаети со 60 вториот истекот на 7:51 GMT на сабота наутро. Како е ова можно? Ова мора да биде најмногу фантастичен софтвер некогаш кодирани во светлина на фактот дека занаети биле направени кога пазари се затворени!!!
Сега, или имате програмери кои се изговори генијалци за развој на овој софтвер или нешто не е в ред тука. Кој би можел да биде? Повторно, без обвинение, но, ако јас бев обложување човек (и јас сум за) Јас ќе имаат тенденција да корист вториот.
Ве молиме, Јас сум само толку љубопитни. Кажете ми како може да се тргува во време кога пазари се затворени и се направи профит, а тоа значи. Тоа’s апсолутно неверојатно.
Во овие денови, иако јас живеам во мала долина на само 35,000 луѓе, нашето производство се доставува до нашата продавниците за храна од страна на големи камиони полу. Нема повеќе репка камиони, Јас не јаваат на грбот на еден од нив и јас сигурно не’t падне надвор од репка камион, спротивно на она што може да веруваат.
Жал ми е, колку што јас би сакал да ти верувам, Јас мислам дека ќе треба да помине на ова сега за сега, особено со оглед на тргување на пазарот исклучување часа е неизпробван сега за сега. Тоа едноставно звучи премногу ризично.

Не сум’т добиле одговор уште, и јас не’т очекува еден. Ова е очигледно измама и јас предлагам и дека Мониторите да ги разгледаме и дека сите се држат настрана. Јас сум.”

Да заклучиме нашиот преглед: Не’т направи грешка и да се регистрирате со измама како што се TradingCompass.com. Секогаш одат со регулиран брокер и изберете legit сигнал услуга за работа со. Додека сте’повторно тестирање на сигналот сервис, тоа’s препорачува да се користи Бесплатна Демо Сметка така што не’т изгубите вашиот депозит пари во процесот. Како и секогаш бараме од вас да коментар под овој преглед ако сте имале никакво искуство на сите со Тргување Компас измама.

Во потрага по Препорачува Сигнали? Кликнете Тука

Бидете првиот коментар

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени.


*