Поволна ВАЛУТНА Преглед

Vantage FX Review Is Legit

Binary Vantage FX Review Is a Legit Broker Binary Options Brokers Vantage FX Review Scam Alert Trusted Binary Vantage FX Review Its not a SCAM Broker Vantage FX Review its trusted Binary Options Open Account with Vantage FX Review Binary Broker Read More Vantage FX Review

Поволна FX е дел од Поволна Група на компании. Компанијата е активна и во Девизен пазар, бидејќи 2009. Овој брокер пред се задоволува трговците на мало. Тие ги нудат над 180 средствата од MT4 или MT5 трговски платформи, со максимално искористување на 1:500, Минималниот депозит во Поволна FX е $200. Поволна FX е горд на тоа што е една од најтранспарентните брокери, овластен и регулирани од страна на Cayman Острови Монетарната Власт (CIMA), и трговци се третира да суровини се шири од 0.0 pips. Клиент сметки остануваат поделени и се чуваат со Националната Банка на Австралија. Истражувачкиот дел е светло, и образовниот дел останува мека место. Овој брокер не нудат своите MT4 SmartTrader алатки, дизајниран за надградба на MT4 платформа за тргување. Вкупно, Поволна ВАЛУТНА прави солиден прв впечаток, но, ние го направи целосна Поволна ВАЛУТНА преглед, така што ќе може да се погледне надвор од прв поглед.

Vantage FX homepage

 

Регулирање и Безбедност

Поволна Меѓународна Група LTD, сопственикот и операторот на Поволна FX, е овластен и регулирани од страна на Cayman Острови Монетарната Власт (CIMA), Хартии Од Вредност Вложувања Деловно Право (SIBL) број 1383491. Сите клиентот средства остануваат поделени и се чуваат со Националната Банка на Австралија (NAB). Овој брокер врши редовни ревизии и има професионален надомест на штета осигурување што ги покрива своите вработени, претставници, и други овластени претставници. И покрај овие чекори, ние би сакал да се види Поволна ВАЛУТНА понуди на осигурување за трговци во случај на финансиски проблеми на брокерска, понуда која станува се повеќе популарен меѓу сериозни брокери.

Поволна ВАЛУТНА објавува своите законски документи на својот веб-сајт и е во целосна согласност со неговите модератор. CIMA претставува многу помал надлежност и во моментов раководи помалку од 20 брокери. Нема инвеститор надомест на штета фондот како присутни во велика БРИТАНИЈА или ЕУ, и трговци не треба да се збуни овој брокер е да се спомене регулативата во Австралија и велика БРИТАНИЈА. Клиенти на Поволна ВАЛУТНА се исклучиво во надлежност на CIMA. Во поширока смисла, ова брокерска нуди прифатливо ниво на уредување и безбедноста, но останува далеку зад другите се добро воспоставени брокери.

Поволна FX е овластен и регулирани од страна на Cayman Острови Монетарната Власт (CIMA); овој мал обем регулаторот ги надгледува помалку од 20 брокери.

CIMA regulation

 

Надоместоци

Овој брокер произлегува својата такси од шири и комисијата за над 180 средства. Суровини се шири се напомене толку ниско, како 0.0 pips, и со комисијата на само $6 по многу за се претвори круг (влез и излез). Во овој случај, Поволна ВАЛУТНА нуди исклучително конкурентни трговија на животната средина во својата Суровини ECN сметка. Стандардот STP е комисија-бесплатно, но се шири започне од 1.4 pips; ова е прилично скапи во споредба со другите брокери, и трговци не се препорачува да се користи оваа сметка тип.

Трампа стапки важат за преку ноќ позиции, и двата се позитивни и негативни swap стапки може да бидат направени од. Одредени депозит и повлекување се наплаќа, во зависност од начинот распоредени.

Vantage FX spreads

Друга важна предност што ние забележав за време на нашата Поволна ВАЛУТНА преглед е дека на брокер советува трговците за тоа како да го добиете најмногу до-to-date swap стапки од MT4 платформа за тргување; повеќето брокери занемарување на овој целосно.

Vantage FX fee advice

 

Она Што Можам Трговија

Средството за избор на Поволна FX е прифатливо, но ограничен. Овој брокер нуди 41 валута парови, презентирање на основите. Седумнаесет стока CFDs претставуваат звук покриеност на пазар на стоки, додека петнаесет индекс CFDs им овозможи на трговците основните крст-средства диверзификација. 50 НИ капитал CFDs вклучуваат повеќето комерцијални имиња. На 50 Хонг Конг CFDs претставуваат добредојдовте изненадување и да ги покажат Австралиската поврзување на овој брокер. Тоа ќе биде огромна ако Поволна ВАЛУТНА се протега она што во моментов се нуди; повеќето нови трговци ќе се најдат средства за избор на повеќе од соодветна, но, повеќе сериозни трговци ќе се истражуваат границите прилично брзо.

Vantage FX asset offering

50 НИ капитал CFDs претставуваат најчести имиња и се доволни за нови трговци, но, не се доволни за повеќе софистицирани оние.

US Share CFD offerings

50 Хонг Конг CFDs знаци не само што е изненадување, но претставува една од најатрактивните кои се нудат од страна на Поволна FX.

Hong Kong share offerings

 

Сметка Видови

Поволна ВАЛУТНА нуди три различни видови сметка, но Про ECN сметка нема да биде опција за повеќето нови трговци како што бара минимален депозит на $20,000. Повеќето малопродажни трговци ќе избираат меѓу Стандард STP сметка, со минимален депозит на $200, или Суровини за ECN сметка со минимум депонирањето на $500. Стандардот STP сметка останува бесплатно на комисиите, но се шири започне од 1.4 pips, создавање на неконкурентни трговија на животната средина. Да се спротивстави на високо тргување цена, Поволна ВАЛУТНА нуди попуст по многу тргува во износ од $2.00.

Суровини ECN сметка нуди шири толку ниско, како 0.1 pips, иако различни дел белешки тоа како 0.1 pips со $6 комисија. Ова претставува исклучително атрактивна понуда, и трговци се советува да ги искористат предностите од тоа; минималниот депозит на $500 е повеќе од разумна. Единствената разлика помеѓу Суровини ECN account и сметка на Про ECN сметка е обвинет комисија, која паѓа на $4; останува предизвик да најдете подобра понуда во Девизен пазар. Средства за избор во сите три сметка видови е иста, и максимално искористување се ограничени на 1:500. Исламската сметки се достапни на барање.

Девизен курс трговци имаат пристап до одличен трговија на животната средина во Raw ECN сметка. Се шири се толку ниско, како 0.1 pips, комисијата по круг е само многу $6, и максимално искористување ограничени на 1:500.

Vantage FX account types

 

Трговски Платформи

На целосен пакет на MT4 и MT5 трговски платформи е понуден; ова вклучува превземање десктоп верзија, веб-трговец, и мобилната верзија. На MT4 платформа за тргување останува префериран избор, како MT5 претставува не успеа наследник платформа. Тоа беше создадена со НАС регулатива во умот и нуди и контра-продуктивни трговија на животната средина; најголемата грешка е недостатокот на поради компатибилност наназад со MT4 платформа.

Поволна FX има развиено серија на додатоци кои се сврти out-of-the-box MT4 верзија, недостаток на критична карактеристики, во многу подобра трговија на животната средина. Фокусот на MT4 платформа во текот на MT5 опција покажува дека на брокер знае што сакате трговци.

Управување со сметката е поддржана преку MAM/PAMM-сметки во Поволна FX. Супериорен трговија на животната средина им овозможува фонд менаџерите да ги зголемат приходите за клиенти, да доведе до повисоки перформанси-врз основа на компензација за менаџери. Поволна ВАЛУТНА претставува длабока основа за советодавни бизнис да расте, но, проширувањето на средството избор е потребно да се пробие во управување со средства сектор со убедување.

Популарноста на социјалните тргување не одат незабележано во Поволна FX и овој брокер нуди популарната платформа како и MyFXBook Autotrade како опција за да трговци кои сакаат да истражуваат овој растечки сектор на мало тргување. Овој брокер е правилно позициониран за да ја прошири својата база на клиенти кои во моментов стои во текот на 50,000 активни трговци.

Vantage FX trading platforms

ZuluTrade останува еден од најпопуларните платформи распоредени во социјалната тргување сцена.

ZuluTrade offering

MyFXBook Autotrade нуди социјална трговци друга алтернатива и диверзификација опција.

Autotrading with Myfxbook

 

Уникатни Карактеристики

Три клучни уникатни карактеристики се издвојува во Поволна FX. На MT4 надградба, етикетирани SmartTrader, е одлична и ја потврдува оваа брокер не се грижат за тргување на животната средина е предвидено; тоа се состои од девет додатоци наменети за подобрување на тргување на животната средина на MT4 платформа за тргување при воведување други клучни карактеристики.

SmartTrader бара минимален депозит на $1,000, ретка misstep со Поволна FX. Нови трговци може да се чувствуваат обврзани да го депозит повеќе од првично планирано да се добие надградба, врз основа на надевам дека тоа ќе се зголеми нивната профитабилност. SmartTrader треба да бидат понудени за сите депозити; Поволна ВАЛУТНА тврди дека таа се обидува да се на ниво на полето за играње, признавање на надградба на универзално за сите клиенти ќе одат долг пат во остварување на тоа.

VPS хостинг е дополнително објавени како слободни, но уште еднаш минимален депозит на $1,000 е потребна. Поволна FX има четири приоритетни VPS услуги наведени на својата веб-страница, и клиентите треба да ги плати трошоци за месечно, испраќање на сметка на овој брокер, и потоа да се надоместат за тоа. Нудејќи VPS хостинг е огромна како повеќето автоматски тргување решенија ќе имаат корист од тоа, но, начинот на Поволна ВАЛУТНА спроведува останува overcomplicated.

Поволна ВАЛУТНА поставува на oneZero MT4 мост, поврзување на брокер’s темно базен на клиенти’ MT4 платформа. На oneZero MT4 мостот се напојува со Xeon E7 процесори. Овој брокер, исто така, користи високо-брзински влакна-оптички мрежа предвидено од страна Equinix, обезбедување на брзо извршување брзина и инсталиран шест сервери низ светот.

SmartTrader tools

VPS хостинг е понуден за слободни, повторно почнувајќи од минимум депонирањето на $1,000. Спроведувањето на бесплатен хостинг останува премногу комплицирано.

Free VPS but a $1000 deposit is required

Cutting-edge технологија на овластувањата на конкурентно тргување на животната средина распоредени со Поволна FX.

Equinix technology

 

Истражување и Образование

Истражување и образование делови понудени од страна на Поволна ВАЛУТНА остане на површина зрела за подобрувања. Уште, трговци кои не се потпираат на брокер истражување, analytics, коментари, и образование, не ќе бидат погодени од недостатокот на оние одделенија.

Истражување

Поволна е нудејќи ниски-цена на тргување во многу конкурентна средина, и недостигот на приходи треба да се спротивстави во друга област на овој брокерска. Поволна ВАЛУТНА не вработуваат своите истражувачки тим, и единствен извор е доставена до трговци преку e-mail, во партнерство со Централно Тргување.

Поволна ВАЛУТНА тврди партнерство со MetaQuotes, инвеститорот на MT4 платформа за тргување, доделување на своите трговци пристап до над 3,200 тргување сигнали, бесплатно, кои инаку би дојде во цена. Овој брокер се одлучи за истражување, анализа и партнерства, наместо да ги обезбедува во куќата. Иако ова е совршено добро, тоа се прави по потреба, без некоја услуга дека ние сме дојде до вредност од други брокери.

Расположение индикатори се нудат, како одраз на Поволна ВАЛУТНА цел книга само. Осум forex индикатори, осум индекс индикатори, и четири стока индикатори се достапни. Тие се прикажани како мерач, потсетувајќи се купуваат и продаваат на налози. Еден дисфункционален економски календар зафаќа дел од својата веб-страница, што е срам, како и непотребен misstep.

Образование

Образованието е намалена на како-да го видео упатства за тоа како да го користите MT4 и MT5 трговски платформи на врвот на својата SmartTrader алатки. А Учат Девизен курс дел е на располагање, но извршување на оваа идеја е terribле. Трговците може да дојдете преку писмени содржина, но индекс на опфатени содржина не е достапна; нема јасност на што да се очекува со секој скролувајте. Три теми се подготвени, но кликнување на нив, резултати во никој акција. Обидот на нудење на образование останува катастрофални, и Поволна ВАЛУТНА ќе обезбеди подобра услуга од страна на outsourcing на овој оддел, како тоа е направено со истражување.

Vantage FX education section

Трговците имаат пристап до трети лица тргување сигнали Поволна ВАЛУТНА обезбедува во партнерство со MetaQuotes.

Vantage FX trading signals

Поволна обезбедува 20 расположение индикатори, како одраз на неговата цел книга.

Sentiment indicators

Недоволно развиените образование дел е само еден недостатоци ќе се најде во текот на оваа Поволна ВАЛУТНА преглед.

Poor education center

 

Поддршка На Корисниците На

За поддршка на корисниците им се нуди на 24/5 и трговците имаат избор на повик, испраќањето на некој e-mail, или да дојдеме преку разговор во живо. Поголемиот дел од трговци никогаш не бараат поддршка на корисниците и Поволна FX има создадено многу видеа објаснување на основите. На најчесто поставувани ПРАШАЊА дел не беше пронајдена, но обезбедени информации на својата веб страница треба да ги покрива повеќето прашања нови трговци може да се соочи.

Vantage FX customer support

 

Бонуси и Промоции

Поволна ВАЛУТНА нуди три бонус програми за трговците да се разгледа, но минималниот депозит е потребно да се квалификува. На 50% Добредојдовте Бонус е да се примени депозити до $500. За секој број со кои се тргува, $2 на бонус пари ќе биде претворена во вистински пари. Трговците можат да се повлече конвертира бонус пари; овој бонус однесува на Стандардот STP сметка. На FX Попусти 10% Бонус бара минимален депозит на $1,000, и 10% е претворена во бонус; на слична логика важи со 50% Добредојдовте Бонус. Активни Трговци бонус важи за депозити над $10,000 и следи истата структура како и други бонуси. Сето ова го стеснува поле долу на едно бонус структура што грантови 10% на депозитите над $1,000.

Депозит подолу $500 може да се применува за 50% бонус. Бонус процент останува иста толку повеќе ќе ви депозит.

Vantage FX bonus

 

Отворање Сметка

Нови сметки се отвараат преку онлајн формулар за аплицирање, според Поволна ВАЛУТНА, тоа трае помалку од пет минути. По апликација е одобрена, трговците треба да достават копија од нивниот ПРОЕКТ, и доказ за жителство документи. Ова наликува на стандардна оперативна процедура во брокерска индустрија и ги задоволува регулаторот предвидува АМЛ/KYC услови. Трговците треба да се чувствуваат сигурни поднесување на нивните информации и документи за да Поволна FX.

Account registration page

 

Депозити и Повлекувања

Поволна ВАЛУТНА поддржува банка жици, кредит како и дебитни картички, Skrill, Neteller, Кина Унија Плати, Fasa Плати, и PayPal како депозит и повлекување методи. Брокер-да-брокер трансфери дополнително се достапни за трговци кои сакаат да се движат на постојното портфолио на овој брокер. Депозитот и повлекување такси се избегне, но и на трети лица се применливи давачки. Трансакцијата пати варираат помеѓу моментален и пет работни дена, зависи од методот што се распоредуваат. По АМЛ барања, името на двете сметки треба да бидат исти. Изборот на плаќање процесори останува цврст и условите следете ги стандардните оперативни процедури.

Vantage FX banking options

 

Општи Информации

Компанијата Информации

 • Брокер’s Name : Поволна FX
 • Штаб : Австралија
 • Регулатива : CIMA

Информации За Сметката

 • Тип на Брокер : ECN/STP
 • U. С. На Клиентите Им Е Дозволено :
 • Максимална Поткрепа На : 1:500
 • Комисии / Се шири : И двете
 • Сметка 1 : Стандард STP
 • Сметка 2 : Суровини ECN
 • Сметка 3 : Про ECN
 • Демо Сметка :
 • Исламската Сметка :
 • Поделено Сметка :
 • Успеа Сметки :
 • Депозит Опции :
 • Повлекување Опции :

Инструменти Со Кои Се Тргува

 • ETFs :
 • CFDs :
 • Артикли :
 • Метали :
 • Акции :
 • Масло :
 • Злато :
 • Бинарни Опции :
 • Индекси :

Трговски Платформи

 • Тип на Платформа : MetaTrader 4, MetaTrader 5, Веб-базирани
  • Платформа Јазици :
   • Англиски
  • OS Компатибилност :
   • Mac
   • Windows
   • Linux
   • Мобилен
   • Веб
   • iPhone
   • iPad
 • Тргување Сигнали :
 • Трасирање Пакет :
 • Анализа На Пазарот :
 • Шема За Тргување :
 • Автоматски Тргување :
 • Scalping :
 • Хеџинг :
 • Мобилен Сигнали :
 • E-mail Alerts :
 • Заостанува Запира :
 • Гарантирана Стоп Загуба :
 • Гарантира Лимит Налози :
 • Гарантира Извршување :
 • Еден клик Извршување :
 • OCO Нарачки :
 • Интерес на Маргина :
 • Веб-базирани Тргување :
 • Мобилен Тргување :

Поддршка На Корисниците На

  • Веб-Сајт Јазици :
   • Англиски
   • Шпански
   • Арапски
   • Италијански
   • Француски
   • Германски
   • Кинески
   • Португалски
   • Малајски
   • Тајландски
   • Bahasa
   • Други
 • Поддршка Часа : 24/5
 • SMS Поддршка :
 • Разговор :

 

Најчесто поставувани ПРАШАЊА

Каде е Поволна ВАЛУТНА наоѓа?

Поволна FX е со седиште во Џорџ Таун, Cayman Острови.

Како не Поволна FX прават пари?

Поволна ВАЛУТНА заработува своите приходи од шири и комисии обвинет за над 180 средства.

Како можам да депозит во Поволна ДЕВИЗНА сметка?

Поволна ВАЛУТНА поддржува банка жици, кредит како и дебитни картички, Skrill, Neteller, Кина Унија Плати, Fasa Плати, и PayPal

Што е минимален многу големина на Поволна FX?

На минимум многу е големина 0.01 многу во сите три видови сметка.

Кога не маргина повик се одвива во Поволна FX?

Поволна ВАЛУТНА иницира маргина повик кога капитал маргина на ниво достигнува 50%.

Е Поволна ВАЛУТНА регулирани?

Поволна Меѓународна Група LTD, сопственикот, како и на операторот на Поволна FX, е овластен и регулирани од страна на Cayman Острови Монетарната Власт (CIMA), Хартии Од Вредност Вложувања Деловно Право (SIBL) број 1383491.

Која е максималната потпора понудени од страна на Поволна FX?

Максимална поткрепа се ограничени на 1:500.

Како можам да отворите сметка со Поволна FX?

Поволна ВАЛУТНА, има онлајн формуларот за апликација на кој е стандардна процедура во.

Не Поволна ВАЛУТНА понуди Платформа за Тргување MetaTrader?

Yes, Поволна ВАЛУТНА нуди MT4, како и MT5 трговски платформи.

 

Краток преглед

Поволна ВАЛУТНА нуди одличен трговија на животната средина. Средството избор е прифатлив за влез на ниво сметки, но бара проширување за да се привлечат повеќе софистицирани трговци. Технологијата останува критичен дел на операции како очигледен не само од страна на хардвер распоредени но исто така и од страна на SmartTrader MT4 надградба нудат на трговците со минимален депозит на $1,000. Суровини ECN сметка е вреден како депозит и бенефиции доделени ќе испорача уште подобро тргување искуство, бесплатни VPS хостинг вклучени; потпора се ограничени на 1:500 и понатаму, ги подобрува вкупните услуги на трговците.

Овој брокер е регулирана во Cayman Острови, и клиентот заштита е малку помалку од тоа на други јурисдикции. Уште, Поволна ВАЛУТНА останува во целосна согласност со неговите модератор, и трговците треба да се чувствуваат сигурни со овој брокер. Истражување и образование се две одделенија каде Поволна ВАЛУТНА disappoints, особено кога станува збор за образованието. Овој брокер е идеален за трговци кои не бараат ништо од нивните брокер покрај големите трговски услови.

Ние немаме сомнежи дека Поволна FX е вреди да се размислува ако сте во потрага да се прошири вашиот брокерски опции. Интересна брокер за следење и уште повеќе средства се нудат, Поволна ВАЛУТНА може да ја прошири својата база на клиенти и оформување повеќе доминантна сила.