WMoption Бинарни Брокер – Преглед

WMoption Бинарни Брокер – Review Is Legit

Binary WMoption Binary BrokerReview Is a Legit Broker Binary Options Brokers WMoption Binary BrokerReview Scam Alert Trusted Binary WMoption Binary BrokerReview Its not a SCAM Broker WMoption Binary BrokerReview its trusted Binary Options Open Account with WMoption Binary BrokerReview Binary Broker Read More WMoption Binary Broker – Преглед

WMOption екранот 1

Основана во 2012, WMOption е бинарни опции тргување бренд кој со канцеларии точки околу повеќе места на земјината топка и со седиште надвор од Букурешт, Романија. The award-winning brand has a definitive product offering including a selection of trade types and different accounts to offer a customized approach to trading for both newbie and expert traders alike. Another noteworthy point to mention is the amount of resources this company offers traders including some interesting and useful articles in its blog and an in-depth trading academy.

Платформа За Тргување

WMOption екранот 2

WmOption have chosen to go against the grain and offer an uncommonly used platform in the industry. Можеби не е баш како визуелно привлечен како некои од платформи таму, тоа секако биде домаќин на голем број на корисни опции за тргување. Тие вклучуваат способноста да се прилагодите вашиот надвор од пари попуст ниво, што пак го менува вашиот исплата во износ. На истекот на времето е исто така повеќе персонализација од другите платформи и софтвер им овозможува на способноста да изберете од различни временски рамки во кои за да го видите трасирање.

Со WMOption Платформа, како што сега е стандардна пракса во индустрија, ќе имаат различни видови трговија. Овие вклучуваат Брз Опции, Висок/Низок, Опсег на Тргување и Еден Допир Опции. Платформата, исто така, нуди "Еден Клик Тргување" и расположение бар, кој ви покажува чувство на други трговци кон тоа средство.

 

Трговски Сметки

Како и за типови на тргување сметки кои се достапни на WMOption, постојат 5 различни видови за да одговараат на различни категории на трговци. Секој доаѓа со голем број на тргување бенефиции и е дефинирана со минимален депозит барање. Секоја сметка тип нуди различни износ од добредојдовте бонус и се разликуваат премногу исплати. На сметка видови достапни се наведени подолу:

 • Дебитант Сметка (Мин Депозит: $250)
 • Основна Сметка (Мин Депозит: $500)
 • Сребро Сметка (Мин Депозит: $2500)
 • Злато Сметка (Мин Депозит: $10,000)
 • ВИП Сметка (Мин Депозит: Погоре $50,000)

 

Образование

Како и да е, одличен блог кој опфаќа стратегии, статии и вести, WMoption имаат одлична ТВ станица која емитува ажурирање на пазарот на вести во текот на трговски ден. Брендот исто така, нуди тргување водич и видео клипови кои се ажурира трговци на настани од економски календар.

Исплата На Ликвидност

На исплатата е понудена од страна WMOption се исто така доста дарежлива. Во просек, трговците можат да очекуваат враќање на 70% да 80% на нивните инвестиции. Сепак, максималната исплата во однос може да се оди до толку висока како и 89%. Постои попуст за излез на пари занаети кои може да се разликуваат во зависност од нивото на трговецот поставува за себе.

Поддршка На Корисниците На

WMoption нуди услуги на клиентите кои се достапни на 24/7 основа. These are accessible through a contact form, разговор во живо, е-мејл и телефон. Веб-сајтот и платформата се достапни и на англиски и на арапски јазик.

Добрите

 • 10% Попусти за излез на пари занаети
 • 24/7 Поддршка На Корисниците На Услугите
 • Дарежлив Бонус Нуди
 • Повеќе Избори на Трговски Сметки
 • До 89% Враќање на Инвестициите
 • Корисникот Пријателски Платформа За Тргување
 • Широк Спектар на Основните Средства

 

Лошите страни

 • $25 Повлекување на Надоместокот за преведување
 • Недостатокот на информации за регулаторните статус
 • Нема Повеќе Јазична Поддршка

 

Заклучок

WMoption се големи за тргување на оди и да понуди обезбедување да ја преземете тргување стан или преку Google Play или App Store. Платформа, иако можеби не на повеќето око фаќање е секако добро опремени да понуди сеопфатна тргување искуство. Дополнителни ресурси и производи нудат се конечни и се погодни за повеќето видови на трговец.

 

Отворите Сметка со WMoption

2 Коментарите

 1. Wmoption is a scam. There was an account manager said teach you how to invest. He taught me to increase the amount to UDS250 and press the button ‘downand then press the button ‘invest’. The next minutes, all my money are gone. The taught me to lose all me money by pressing 2 buttons. This is what they will do to you. And you can’t complain, because that’s your own investment.

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени.


*