CTOption Преглед

CTOption Преглед Е Legit

Бинарни CTOption Преглед Е Legit Брокер Бинарни Опции Брокери CTOption Преглед Измама Сигнализација Доверливи Бинарни CTOption Преглед Нејзините не е ИЗМАМА Брокер CTOption Преглед на своите доверливи Бинарни Опции Отворите Сметка со CTOption Преглед Бинарни Брокер Прочитајте Повеќе CTOption Преглед

ктCTOption е еден од многу бинарни опции брокери кои ги разликува себе со нудење на напредни платформа за тргување и многу иновативни и флексибилни решенија инвеститори. Компанијата работи во повеќе од 90 земји од целиот свет. CTOption како компанија е основана во 2010 според Британскиот Закон. Компанијата е со седиште во Велика Британија и е последователно регулирано од страна на велика БРИТАНИЈА на законските барања.

За да отворите сметка, тоа бара минимален депозит на $ 250 USD и дава бонус на до 91%, фер се справи како и повеќето брокери нудат максимална на 80%. Минималната тргување износ е утврден на $5 додека максималната е $10000.

Видови на сметки

Постојат три основни сметки достапни и овие се: Мини, Стандард и Извршен.

Мини сметка е првото ниво на сметка и за инвеститор за да се отвори овој тип на сметка, тие бараат минимален депозит на $250. Придобивките од оваа сметка вклучуваат полно работно време за поддршка на корисниците на, судењето replicator сметка и пристап до живеат тргување соба и онлајн тргување индукција обука. На оваа сметка се идеални за почетници сакаат да научат трговија.

На следното ниво е стандардна сметка, каде што една мора да има почетна депозит на $1500-4999. Придобивките под овој тип на сметка вклучуваат пристап до лични акаунт менаџер и подобро бонуси во споредба со мини сметка. На индукција обука спроведена од страна на професионален трговец, исто така, е вклучена во пакетот во прилог на живот демо сметка.

Извршниот Сметка е премиум сметка чии предности вклучуваат индукција разбира со професионален трговец, осигурување, и 20% наплата кога загуби биле направени. Иницијалниот депозит за оваа сметка не оди подолу $5000. Стандардот и Извршниот сметки се главно насочени кон напредни и професионални трговци кои се занимаваат со огромни суми на пари и треба различни иновативни алатки и решенија и повисок потенцијал исплати.

Исламската сметка е исто така на располагање и е компатибилен со сите други три сметки и, особено за муслиманите, е управуван во согласност со Закон Sharia, без никакви дополнителни трошоци или ограничувања.

Исто така постои и една демо сметка, виртуелна трговската сметка, достапни за особено почетници кои попрво би пракса со Панда Т и MT4 платформи за да се усоврши своите вештини пред да се вклучат во вистински тргување.

кт-2

Бонуси

Постојат различни бонуси што се достапни под CTOption дека се таложи на инвеститорот и тоа е определено со различни видови сметка, пред пари може да биде повлечена, бонуси треба да се направат одреден број на одредено време со тоа обезбедување на одговорност и спречување на злоупотреба на бонус систем.

Платформа За Тргување

Платформа за тргување за CTOption е врз основа на Панда TS софтвер, популарната платформа за тргување, произведени од страна на Панда Трговски Системи Доо. Оваа платформа за тргување е претпочитан бидејќи тоа е сигурен, има иновативни карактеристики, нула латентност, и е многу прецизен, обезбедување дека повеќето трговци и брокери светот повеќе се потпираат на својата функционалност. Тоа е лесно да се совладаат употребата на платформа и е погодно за почетниците трговци. Сепак, тоа е кажано од некои дека Панда платформа бара да се направи повеќе шарени и повеќе возбудлив. р некако повеќе око фаќање. Сепак, сите карактеристики се лесно да excel по краток вовед.

Платформата исто така е идеален за хипер тргување, на 60 втората опција тргување искористи под CTOption, вклучително и на други екстра краток рок истекот производ опции кои дострел во период на 30 секунди, 2 минути, 5 минути и 10 минути. Софтверот исто така поддржува висока/ниска, опсег и држете опции.

Мобилен тргување како опција е исто така достапен и на CToption платформа за тргување и може да се преземе од Playstore Google или Apple app store. Овој лесен за употреба платформа им овозможува дури и на трговците на потег да се во можност да ги следат и да ги имплементираат трговски активности и нејзините дополнителни функции вклучете еден, дури и кога тие не се активно тргување, да се биде во можност да истражуваат потенцијалните трговски можности и да се запознаат со процесот на инвестирање повеќе профитабилно.

Повлекување опции

CTOption нуди луксуз 24/7 повлекувања во случај некое лице има екстра профит за нивната сметка. Сепак, треба да се напомене го повлече трансакција себе го зема 2- 5 работни дена да созреат зависни од промената на повлече метод се користи за. На повлече методи на располагање вклучуваат жица трансфери, Skrill и MoneyBookers, вториот методи земањето на најмалку износот на време (2- 3 дена) и трансфер на пари метод на полагање на повеќето износот на време (5 дена).

Овие методи поддршка практично секој кредитна картичка и e-плаќање на пазарот и така се сигурен и доверлив.

Средства за тргување

Постои сеопфатна и детална листа на средства под CTOption која функција е слично на она што другите тргување брокери нудат. Повеќето заеднички и добро се тргува компании ќе дефинитивно најмногу се најде во листата на акции и претпазливи трговец ќе имаат различни помалку чувствителни аспекти за да изберете од, вклучувајќи различни видови на над 30 различни валута пара. CTOption нуди исто така е ретка и единствена опција за технолошки такт лице, можноста и способноста да се инвестира во валута во споредба со Bitcoin вредност. Bitcoin е роман онлајн валута што се разбира главно од технологијата експерти и ентузијасти.

Тргување, обично се прави во текот на неделата, од понеделник наутро до петок навечер, е направено на еден широк спектар на средства кои содржат вкупно повеќе од сто различни средства, комбинација на висока/ниска, еден допир, Опсег, и Хипер. Стоковите опции на располагање вклучуваат масло, злато, сребро и бакар.

Дополнителна поддршка

CTOption, исто така, обезбедува спектар на материјали за учење и рацете на својот водич за тоа како се зголеми на тргување програма можност. Ги упатствата достапни вклучуваат е водич за платформа упатство, бинарни опции упатство, на речник за бинарни опции, бинарни опции основите упатство, како да се тргува со опции упатство, бинарни опции стратегија, бинарни опции за е-книга, бинарни опции VOD и на бинарни опции напредни курсеви.

Понатаму, CTOption користи, на трговци, а 24/7 сервисот за опција која им помага на трговците преку различни платформи како се живее-разговор, преку телефонски контакт или е-маил кореспонденција.

На Replicator опција

На Replicator, функција достапни само под CTOption, е иновативен социјална тргување технологија, каде што трговците се дава единствена можност да учат од најдобрите трговци на платформа од страна на набљудување и следење на нивните трговски активности и потоа реплицира оние дејствија во надеж дека на добивање на истата профитабилни се враќа. Трговецот има опција за следните како многу стручните трговци, како што тие сакаат врз основа на многу фактори, и потпомогната од фактот дека постојат детални профили на платформа која содржи релевантни информации за трговец со активности и резултати.

На Replicator опција во Рачен Режим им овозможува на трговецот кој сака да реплицира на активности на експертско трговец да се следи вториот трговски активности само на тој начин да биде во можност да го прилагодат трговец стратегии и, исто така, се добијат корисни спознавања за тргување. Ова им помага на некој трговец да се најдат начини за минимизирање на ризиците и да се, исто така, уво марк најдобрите можности на пазарот.

Недостатоци

Во преглед, многу луѓе го гледаат на CTOption како измама, главно поради неколку недостатоци што влијае на нејзиниот кредибилитет. Некои од нив ги видите бонус терминот карактеристики како што е измама, но тоа е главно затоа што тие не се читаат правилата и условите на бонус услови и ниту имаат тие го разбираат операции на она што се добива во.

Друг извор на раздорот меѓу трговци е 5% правила за позиција, големина, во кои се наведува дека кога трговецот сака да отвори позиција што е еднакво на 5% или повеќе од своите целокупната рамнотежа, тие се должни да ги известат своите менаџер пред тргување во тој износ инаку трансакција добива откажани, дали тие се направени победи, или не. Сепак, ова правило е потребно да се регулираат трговските односи на трговецот и нивната сметка менаџер, кој не би требало да тргуваат без согласност на трговецот.

Понатаму, постои потреба да се прошират трговски активности од само intraday и други краткорочни тргување опции како хипер тргување да се грижиме за поширок спектар на трговци. Повлекувања се на располагање за да се направи 24 часа на ден, фактот дека може да ги доведе во заблуда некои да мислат дека тие ќе ги добијат своите пари во 24 часа. Ова не е случај. Повеќето повлекувања, односно, кредитни картички и жица трансфери, ќе се 5-7 работни дена согласно со условите и најчесто поставувани ПРАШАЊА, но постојат побрзи методи на располагање, како што се Skrill или MoneyBookers (2-3 дена). Условите се многу јасни во која се наведува дека тие бараат единствен извор на плаќања, со цел да се усогласат со АМЛ на закони и други причини. Ова е добра идеја, и јас високо препорачуваме користење на Skrill/MoneyBookers/e-Плати метод.

Крајна линија

CTOption е одлична опција за секој трговец, бидејќи тоа го користи добро опремени платформа, тргување може да се направи брзо, и постои поддржува висока/ниска, опсег, допрете и Хипер Тргување на платформа, и таму е импресивна листа на средства за тргување во достапни. Понатаму, тоа има уникатни карактеристики како бинарни replicator модел и тргување Bitcoin валута и надворешни API поддршка за автомацко тргување.

 

Отворете CTOption Сметка

7 Коментарите

 1. Јас сум љубопитен да дознаете што блог систем што си
  користење на? Јас сум имаат некои ситни безбедносни проблеми со мојот најновите блог и јас би сакал да се најде нешто повеќе ризик-бесплатно.

  Дали имате било какви предлози?

 2. Јас неодамна го имаат повеќето непрофесионално искуство со CTOptions. Имајќи никогаш не слушнале за нив (како што јас сум бебе) Јас дојдов во што се препорачува брокер за софтвер сакав (И НИКОГАШ НЕ ДОБИВ)! По се вети брз пристап, Јас бев поттикнати за $15,000 дополнителни депозит, третирани грубо кога јас НЕ го имаат тоа и НИКОГАШ не ДОБИ НИКАКВА ПРИСТАП ДО САКАНИОТ СОФТВЕР!

   • НИКОЈ, повеќето за жал јас НЕ го најде Чувар уште како јас сум бебе. Сепак, Имам намера да го користите вашиот сајт, како мојата база во иднина. Во моментов јас сум разгледување Snap Готово, но може да се најде ништо на нивните брокер Sunrock Глобалната кои со моето минато искуство ме прави подозрителен.
    Јас имам доказ дека многу од она што не CTO. Тие ме повика како што последниве како десет дена сакаат повеќе пари!!

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени.


*